« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BBC Filarmoni'ye genç solist

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BBC Filarmoni Orkestrası 3 Aralık Pazar Günü saat 19.30'da İş Sanat'ta bir konser verecek. Şef Matthias Bamert yönetimindeki konserin solisti genç piyanist Emre Şen.

Eylül ayında gerçekleşitirilen seçmelerde gösterdiği başarılı performansından dolayı bu konserin solisti olmaya hak kazanan Emre Şen 1973 doğumlu. Paris'teki L'Ecole Normale de Musique Alfred Coriot Müzik Okulu'nun Yüksek Konsertist Diploması sınıfını birincilikle bitiren ve 1990'dan bu yana yurtiçi ve yurtdışındaki yarışmalarda aldığı ödüllerle adından söz ettiren Şen, konserde Çaykovski'nin 1. Piyano Konçertosu'nu çalacak.

Dünyaca ünlü BBC Filarmoni Orkestrası'nın İş Sanat'taki konser programı şu eserlerden oluşuyor: Glinka'nın ‘‘Russlan ve Ludmilla Uvertürü'', Çaykovski'nin ‘‘1. Piyano Konçertosu'', Debussy'nin ‘‘La Mer'' başlıklı eseri ve Prokofiev'in ‘‘Romeo ve Juliet Süiti''nden bölümler.

<ı>İş Kuleleri, 4. Levent. Tel: (0212) 316 00 00.

Bilet fiyatları: 18 ve 15 milyon, indirimli 10 milyon TL. Biletler Biletix satış noktalarından (Beyoğlu ve Ortaköy Raksotek; Caddebostan, Galleria, Maslak, Merter ve Göztepe Soyak MMM Migros; Akmerkez-Taksim ve Suadiye Vakkorama) ve Biletix Çağrı Merkezinden (0216 454 15 55) temin edilebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler