Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bazıları neden çabuk bıkar

  Hürriyet Haber
  15 Temmuz 2001 - 00:10Son Güncelleme : 15 Temmuz 2001 - 00:10

  Bazı erkeklerin kadınlardan neden çabuk bıktıklarını hiç merak ettiniz mi?

  Bazıları Çabuk Bıkar (Someone Like You) vizyona girme tarihi gelecek hafta olmasına rağmen şimdiden bazı sinemalarda gösterilecek olan romantik bir komedi filmi. Filmde gerçek aşkı aramaya inanmayan bir erkek ve erkekleri anlamaya çalışan bir kadının ilişkisi anlatılıyor.

  Jane Goodale, New York'ta yaşayan başarılı bir TV programı sunucusudur. Yaptığı program bir talk show'dur ve program için yeni bir yapımcı alınmıştır. Ray Brown adlı bu genç adam Jane'i kendisini bulutların üzerinde hissettirebilecek kadar hoş bir erkektir. Her şey mükemmel gitmektedir. Derken Ray o küçük sihirli kelimeyi söyleyiverir. Ne olursa ondan sonra olur. Bilinmeyen bir sebeple Ray bir anda Jane'den uzaklaşır. Oysaki Jane evinden aynılıp Ray'in evine taşınmaya bile karar vermiştir.

  Ray'in tavır değişikliği karşısında Jane de ondan uzaklaşır fakat aklının bir köşesinde onun bu davranışını araştırmak yatmaktadır. Kendine yeni bir ev bulma zorunluluğu onu iş arkadaşı Eddie'ye yakınlaştırır. Bir evi paylaşacaklardır. Fakat sadece evi mi?..

  Başrollerini Ashley Judd, Gregg Kinnear ve Hugh Jackman'in paylaştığı filmin yönetmeni Tony Goldwyn. Yapımcılığını ise The Fisher King ve Sleepless in Seattle filmlerinin de yapımcısı olan Lynda Obst üstlenmiş.

  Yapımcı Lynda Obst, Laura Zigman'ın Animal Husbandry romanını okuyunca kitabın etkisinden kurtulamamış. ‘‘Bu oldukça dokunaklı bir o kadar da ilginç bir hikayeydi. Sayfalarında kendimi kaybettiğim çok az sayıdaki kitaplardan biriydi. Bugüne kadar bir çok romantik komedi üzerinde çalışmıştım. Bu özeldi. Kendine ait bir dokusu ve diğerlerinden onu ayıran özellikleri vardı. Ben de kitabın kahramanı gibi bir çok kez insanların ve özellikle erkeklerin davranışları hakkında teoriler üretmekte, bunları bilim ile açıklamaya çalışmakta ama sonunda kendimle bile ters düşer hale gelmekteyim.’’

  Kitap, senaryo yazarı Elizabeth Chandler'a senaryo haline getirilmesi için verilmiş. ‘‘İlk otuz sayfa sonunda muhteşem bir kitap olduğuna karar vermiştim. Çok akıllıca ve şık bir şekilde fakat hiçbirimizin düşünmediği bir yolla erkekleri anlamaya çalışan bir kadının sevimli öyküsüydü. Mutlaka film olmalıydı.’’

  JUDD, ROLÜ UYGUN BULMUŞ

  Senaryo birçok Hollywood starına gönderilmeye başlandıktan birkaç gün sonra Ashley Judd filmdeki Jane karakteri ile ilgilendiğini, henüz karar verilmediyse bu rolü kendisinin canlandırmak istediğini yapımcı Obst'a bildirmiş. Judd daha önce Kiss The Girls, Heat ve Ruby in Paradise gibi filmlerde çok başarılı olmuş fakat o güne kadar hiç romantik bir komedide rol almamasına rağmen bu rol onu korkutmamış, çünkü rolü günlük hayattaki kişilik yapısına uygun görmüş.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı