« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bazı şeyler parayla satın alınmaz

Aktif futbol hayatını bu haftaki Gençlerbirliği maçıyla sonlandırmaya hazırlanan Galatasaraylı Emre Aşık, “Futbolu iyi bir şekilde ve özellikle Galatasaray'da bırakmak istiyordum. Öyle olduğu için de mutluyum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Televizyonu'nda bu akşam yayınlanan “Son Pas” programına konuk olan deneyimli futbolcu, bu kararı aslında sezon başında aldığını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Aile arasında da böyle bir karar aldığımı dile getirmiş ve destek görmüştüm. Kararıma saygı duyduklarını söylediler. Ama tabii ki sezon içindeki fiziksel ve takımda oynama durumuma göre bu kararım netleşecekti. Bir ara takımda sürekli forma şansı bulmuştum, daha sonra bir sakatlık geçirdim. Sakatlıktan sonra hoca doğal olarak, takımda bazı revizyonlar yaptı ve iyileştikten sonra forma şansı bulamadım. Olaylar artık böyle gelişmeye başlamıştı ve ben de böylelikle bırakma kararımı onaylamış oldum.”
“Eğer sezon sonuna kadar aynı performansla devam edebilseydim, bir sezon daha forma giymeyi düşünebilirdim” diyen Emre Aşık, “Futbolu iyi bir şekilde ve özellikle Galatasaray'da bırakmak istiyordum. Öyle olduğu için de mutluyum” ifadesini kullandı.

“BAZI ŞEYLER PARAYLA SATIN ALINMAZ”

1990 yılından başlayarak 20 yıllık bir kariyeri geride bırakan 13 Aralık 1973 doğumlu milli futbolcu Emre Aşık, “Sana göre Galatasaraylılık ve Galatasaray ruhu nedir?” şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:
“Bazı şeyler parayla satın alınmaz. Belli bir değer biçemezsin. İnsanın içinde olan bir şeydir. Sahaya çıktığın zaman formanın hakkını sonuna kadar veriyorsan bence Galatasaraylılık ruhu budur. O duruşu verebiliyorsan, ona göre yaşayabiliyorsan Galatasaraylılık ruhu budur bence. Biraz hissedilmesi, yaşanması lazım. Tabii futbolcu karakteriyle de ilgili. Yabancı futbolculardan hiçbiri bunu duyamaz. Bize bakarak biraz bir şeyler yapabilirler. Diğer arkadaşlarımda ve genç arkadaşlarımda benim gördüğüm şey bu.”
Sarı-kırmızılı taraftarlara da son Antalyaspor maçında kendisine gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Emre Aşık, şöyle dedi:
“Hiç böyle bir şey beklemiyordum. Ufak bir alkışlama olur diyordum, ama bu kadarını beklemiyordum. Çok fazla röportaj yapmayı da konuşmayı da sevmem. Bu biraz karakterimle alakalı herhalde. Biraz da utanırım böyle şeyleri anlatmaya. Çok teşekkür ediyorum. Zorla bana üçlü çektirdiler. Oradaki tribündeki lidere 'sen yap' dedim, ama üçlüyü yapmak zorunda kaldık. Zor durumda kaldık, arkadaşlarım oynarken onlara ayıp oldu, ama olsun.”
Futbol yaşantısı boyunca pişmanlık yaşadığı çok fazla şeyin olmadığının altını çizen Emre Aşık, şöyle konuştu:
“Ama ilk Fenerbahçe'ye geldiğim zaman Adnan Polat, Galatasaray'da futbol şubesi sorumlusuydu. Ben Galatasaray ile görüşüp anlaşmıştım, daha sonra belirli bonservis problemleri vardı ve Fenerbahçe ile anlaştım. Galatasaray'da da imzam vardı. Eğer isteseydi ben 1 yıl futbol oynayamayabilirdim. Çok teşekkür ediyorum. Bir yıl, genç oyuncu bile olsan da çok önemli bir kayıp. Onu yürürlüğe sokmadı ve futbol oynadım Fenerbahçe'de.”
(ÇET-TAM-BER)
22:47 12/05/10
"

Bunları da Beğenebilirsiniz