« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Bazı futbolcular fazla şişiriliyor!'

Yorumcu Erman Toroğlu, Galatasaray-Çaykur Rizespor maçı ile ilgili değerlendirmesinde çok tartışılacak bir yorum yaptı: "Bazı futbolcular maalesef fazla pompalanıyorlar, şişiriliyorlar. Görünen çok net birşey var; Umut'tan da Burak'tan da Galatasaray'a santrfor olmaz!"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erman Toroğlu'nun, bugün Fotomaç'ta yer alan 'Şişiriliyorlar' başlıklı yazısının bazı bölümleri şöyle:

Galatasaray'da görüntüler belli. Futbolcular da belli ama bazı futbolcular maalesef fazla pompalanıyorlar, şişiriliyorlar.
Sarı-kırmızılılarda kim sakatlanırsa sakatlansın hiç önemli değil. Ancak 3 futbolcu sakatlanmamalı; Sneijder, Melo, Muslera! Bu üçünün kalitesi ayrı, diğerlerininki ayrı! Ve malesef bu ayrılık, gayrılık mesafesi bayağı fazla.
Görünen çok net birşey var; Umut'tan da Burak'tan da Galatasaray'a santrfor olmaz! Bruma'nın üzerinde bıkmadan, usanmadan çalışmak gerek. Aslında Galatasaray kadrosunun içinde çok önemli bir oyuncu var.
Kim bu oyuncu?
Maalesef bu oyuncu hem basından hem kamuoyundan hem de kulübünden gereği kadar övgü almıyor. "Bekle" diyorsun, bekliyor. "Oyna" diyorsun oynuyor.
Kim bu oyuncu?
Hakan Balta.
O tam bir profesyonel.
Ama malesef bizim yapımız bu tip insanlara prim vermiyor.

HESAP HAMZA HOCAYA KESİLİR
Hamza hoca Burak'ı sahaya sürerek çok büyük bir hata yaptı. Futbolcu oynamak ister. Prim almak ister, para kazanmak ister. Ama bunu yaparken takımının maç kaybedebileceğini göz önüne almaz. Hamza hocaya sormak lazım; "Üç oyuncu değişiklik hakkını kullandıktan sonra Burak sakatlansaydı" ne yapacaktın?
Demek ki Hamza hocanın daha pişmesi lazım. Çünkü dün akşamki Burak olayı onun hanesine yazılmış bir eksidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz