ANKARA HABERLERİ

‘Bazı belediyeler uygulamaları zorlaştırıyor’

Hürriyet Haber
24.05.2017 - 15:10Son Güncelleme :

Kamu Teknoloji Platformu’nun (KTP) ATO Congresium’da düzenlediği Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nın dünkü açılışına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

Hürriyet Haber

Akıllı şehir uygulamalarıyla belediyecilik hizmetlerini çok daha kolay, verimli ve ekonomik hale getirecek iş birliği içinde olmalarına rağmen, altyapı hizmeti götürülen yerlerde bazı belediyelerin zorlaştırıcı tavır içine girdiklerini belirten Bakan Ahmet Arslan, özetle şunları söyledi:
“Akıllı şehir uygulamalarının belediyelerle yapılacak iş birliğiyle mümkün olduğunu biliyoruz. Keşke bütün belediyeler de bu mantıkla yaklaşsa. Akıllı şehir uygulamalarıyla belediyecilik hizmetlerini çok daha kolay, verimli ve ekonomik hale getirecek iş birliği içinde olmamıza rağmen, altyapı hizmeti götürdüğümüz yerlerde bazı belediyeler ne yazık ki bunların gelecekte onlara yapacağı katkının farkında olmadan uygulamaları kolaylaştırmak yerine zorlayıcı ve zorlaştırıcı tavır içine girmektedirler. Bu konuda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile mevzuatta gerekli düzenlemeyi yaparak, belediyeleri mevzuata uymak zorunda bırakacağız. İnsanımıza katkı sağlayacak bu uygulamada onlar bize yardımcı olmuyorlarsa, biz düzenleme yaparak bunlara çözüm getireceğiz.”
Bakan Arslan ayrıca, fiber altyapı ve baz istasyonu kurma çalışmalarında yaşanan sorunlara da dikkat çekerek, bunları aşmak için mevzuat çalışmaları yaptıklarını ve önerilerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile paylaştıklarını ifade etti. AA

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Bazı belediyeler uygulamaları zorlaştırıyor’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Bazı belediyeler uygulamaları zorlaştırıyor’ haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı