« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baysoy barut gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SSK ve vergi borçları, KSK yönetiminin belini iyice büktü

Eski yönetimin bazı borçları kendilerinden gizlediğini açıklayan Başkan Baysoy, ‘‘Vergi Dairesi'ne 91, SSK'ya 105 milyar borç çıktı. Maliye, TRT'den gelecek paraya haciz koydu’’ dedi.

İSTİFADAN DÖNDÜLER

KSK yönetimi, önceki akşamki toplantıda istifanın eşiğinden dönerken, Başkan Önder Baysoy, bazı borçları kendilerinden gizlemekle suçladığı eski yönetime ateş püskürdü. Vergi Dairesi'ne 91 milyar, SSK'ya da 105 milyar borç olduğunu cuma günü öğrenince beyninden vurulmuşa döndüğünü belirten Baysoy, Maliye'nin TRT'den gelecek paraya haciz koyduğunu söyledi.

YANLIŞLIK YOKTU

‘‘Bizim hesaplarımızda yanlışlık yoktu. Geçmişten kalan borçları temizleye temizleye bugünlere geldik’’ diyen Baysoy, ‘‘Kongreden sonra futbola 200, basketbola 100, voleybola 20 milyar harcadık, dört aydır maaş alamayan personele 12 milyar dağıttık. Ayrıca Voleybol Şubesi 40, Deniz Barçın da basketbol için 30-40 milyarlık kaynak yarattı’’ dedi.

ÇOK KÖTÜ MİRAS

Sporcuların alacaklarını ödemeye çalışırken, SSK ve vergi borcu çıkmasının bellerini büktüğünü belirten Baysoy şöyle konuştu: ‘‘Her gün yeni borçlarla karşılaşıyoruz. Geçmişle uğraşmaktan, önümüzü göremiyoruz. Sırtımıza 300 bin dolarlık kambur daha bindi. Çok kötü bir miras devraldık. Gelecek nakit paralara konulan haciz, elimizi kolumuzu bağladı.’’

UÇAN KUŞA BORÇLUYUZ

Karşıyaka'nın uçan kuşa borçlu olduğunu, buna karşılık alacaklarına haciz konduğunu belirten Başkan Önder Baysoy, ortaya çıkan tablonun iç açıcı olmadığını söyledi. Baysoy, geçmişle uğraşmaktan, geleceğe bakamadıklarını dile getirdi.

EVLİOĞLU

Defterde yazıyor

KARŞIYAKA eski Başkanı Seyhan Evlioğlu, SSK ve vergi borçlarının kulübün karar defterinde ve Denetleme Kurulu'nun kongrede verdiği raporda yazılı olduğunu söyledi. Mevcut yönetimden talep gelmediği için detaylı bilgi vermediğini belirten Evlioğlu, ‘‘Ben de Baysoy yönetiminde yer almayı arzu ediyordum. Hatta, 2 milyon dolarlık bütçeyi birlikte yaptık. Ama sonra bana teklif gelmedi. 2.Lig'deki kulüplerin yüzde 80'inin, SSK ve vergi borcu bulunuyor. Çünkü, en kolay rafa kaldırılan borçlar. Şirket döneminde sıfırlanmıştı, ama son 1,5 yıldır ödeyemedik. Kulübün aylık gideri 100-110 milyar civarında. Ağustos'tan 19 Ekim'e kadar geçen dönemde defalarca camiayı uyardım, ama geç toparlandık. Üç aylık dönemde kulübün borçları da birikti’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz