İSTANBUL HABERLERİ

Bayrampaşalı ‘Genç Atletler’ rüzgâra karşı yarıştı

DHA
29.03.2016 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) BAYRAMPAŞA Belediye Başkanlığı Koşusu’nda dereceye giren öğrenciler, kupa ve madalyalarını Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı tarafından Bayrampaşa Şehir Parkı’nda düzenlenen koşuda, lise ve ortaokul öğrencileri dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde gerçekleşen koşuda toplam 250 ortaokul ve lise öğrencisi okulları için ter döktü.
“YENİ ARDA TURAN YETİŞİYOR”
Dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını veren Başkan Aydıner, “Sporu bir yaşam biçimine dönüştürdüğümüz Bayrampaşa'da, spora ilgi duyan genç bir nüfus var. Bizler bu genç nüfusu her zaman destekleyerek onların gelecekte birer yıldız sporcu olmasının önünü açıyoruz. İnşallah yakın zamanda yeni Arda Turan’ları Türk sporuna kazandıracağız. Ben koşuda dereceye giren genç kardeşlerimizi ayrı ayı tebrik ediyor, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.
Koşunun sonunda dereceye giren okullar; Küçük Kızlar kategorisinde; Fetih Tepe, Cevat Paşa ve Prof. Muharrem Ergin ortaokulları, Küçük Erkekler kategorisinde; Nuri Örs, Cevat Paşa ve Prof. Muharrem Ergin ortaokulları, Yıldız Kızlar kategorisinde; Hürriyet ve Mobil İmam Hatip ile Fetih Tepe ortaokulları, Yıldız Erkekler kategorisinde; Cevat Paşa, Hürriyet İmam Hatip ile Fetih Tepe ortaokulları, Genç Kızlar kategorisinde; Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip, Bayrampaşa Kız Meslek ile Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ve Genç Erkekler kategorisinde ise Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu ile Hüseyin Bürge Anadolu ve Saray Bosna Mesleki Teknik Anadolu liseleri oldu.

(FOTOĞRAF)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bayrampaşalı ‘Genç Atletler’ rüzgâra karşı yarıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayrampaşalı ‘Genç Atletler’ rüzgâra karşı yarıştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı