Gündem Haberleri

  Bayrampaşa'da hayat normale dönüyor

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hayata Dönüş Operasyonu'nun tamamlandığı Bayrampaşa Cezaevi'nin çevresindeki güvenlik çemberi de kaldırıldı.

  Cezaevi çevresi ile başta İsmetpaşa Caddesi olmak üzere 1 kilometrelik yarı çaplı alanda oluşturulan güvenlik çemberinin, bu sabahtan itibaren kaldırıldığı görüldü. Çemberde görev alan Çevik Kuvvet ve diğer birimlerden emniyet mensupları çekilirken, sadece normal zamanlarda konuşlandırılan ekipler kaldı.

  Güvenlik çemberinin kaldırılmasıyla İsmetpaşa Caddesi ve cezaevine çıkan ara sokaklar da normale döndü.

  Açık görüş yapıldı

  Bayrampaşa Cezaevi'nde bugün, ziyaret programı kapsamında adli tutuklu ve hükümlüler ile yakınları arasında açık görüş yapılıyor.
  Bayrampaşa Cezaevi'ne gelen adli tutuklu ve hükümlü yakınları, gerekli güvenlik kontrollerinden geçirildikten sonra, gruplar halinde cezaevine alındı.

  Görüş için cezaevi önüne gelen, terör bölümündeki tutuklu ve hükümlülerin yakınlarına ise Bayrampaşa Cezaevi'nde artık siyasi tutuklu kalmadığı bildirilerek, beklememeleri konusunda uyarıda bulunuluyor.

  6 ceset daha çıktı

  Bayrampaşa Cezaevi'nden dün getirilen ve 5'inin kimliği belli olan 6 cenazenin bulunduğu Adli Tıp Kurumu'na, bugün de aynı cezaevinden 6 cenaze daha ulaştırıldı. Cezaevinden getirilen toplam 12 cesetten, 6'sının kadın olduğu öğrenildi. (aa)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı