Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayrampaşa'da gazetecilere de gözaltı

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.12.2000 - 00:01

  Bayrampaşa Cezaevi'nin çevresinde yoğun önlem alan güvenlik kuvvetleri, görüntü alabilmek için çevredeki binaların üst katlarına çıkan basın mensuplarını önce gözaltına alıyor, Merkez Karakolu'na götürdükten sonra da serbest bırakıyor.

  Güvenlik kuvvetleri, bina sahipleri ve yöneticilerini de basın mensuplarının üst katlara çıkmalarına izin verdikleri takdirde haklarında yasal işlem yapılacağı konusunda uyarıyor.

  Eren Keskin de gözaltında

  Öte yandan gelişmelerle ilgili bilgi almak üzere Bayrampaşa Cezaevi'ne gelen İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı avukat Eren Keskin'in de aralarında bulunduğu 31 kişi, gözaltına alındı.

  Keskin ile bir grup tutuklu ve hükümlü yakını, saat 11.20 sıralarında İsmetpaşa Caddesi üzerindeki barikatın önüne kadar geldi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Keskin ile avukat Gülizar Tuncer, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerce gözatına alındı.

  Bu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra, yine barikat önünde bekleyen yaklaşık 50 kişilik tutuklu ve hükümlü yakınından da dağılmaları istendi. Dağılmamakta direnen gruba müdahale eden çevik kuvvet polisi, 29 kişiyi daha gözaltına aldı. Grubun diğer üyeleri ise barikattan uzaklaştı.

  Araç takviyesi

  Öte yandan, saat 10.30 sıralarında Bayrampaşa Cezaevi'ne 4 adet merdivenli itfaiye aracının daha giriş yaptığı görüldü. Bir süre sonra bu araçlara takviye olarak, İSKİ'den 4 adet su tankı cezaevine getirildi.

  Bunların yanı sıra Haseki Hastanesi'ne kaldırılan tutuklunun, bir süre önce açlık grevi eylemine son veren, PKK terör örgütü davasında yargılanan Ali Ekber Düzova olduğu öğrenildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı