Gündem Haberleri

  Bayrampaşa'da çıkmaz sokaklar açılıyor

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki trafiği rahatlatmak için istimlak çalışmalarını sürdürüyor. Bayrampaşa'nın 11 mahallesinin altısında devam eden istimlaklerle belediye bir yandan yolları genişletirken, bir yandan da ilçedeki çıkmaz sokakları çıkar hale getiriyor.

  Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, gazetemize ziyarette bulunarak Bayrampaşa'da trafiğin daha akıcı bir hale getirilmesi için yaptıkları çalışmaları anlattı. Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yürüttükleri çalışmalarda ana arterler ve ara sokaklarda küçük düzenlemeler yaptıklarını söyleyen Bürge, ilçenin içlerinde de istimlaklerle yol açma çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

  1981 tarihli nazım planına uygun olarak istimlak edilen gayrimenkuller, sırayla yıkılarak dar sokaklarda yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Ayrıca ilçede bol miktarda bulunan çıkmaz sokaklar da istimlakler sonucunda çıkar hale getiriliyor.

  Bürge, daha önce sık sık gündeme gelen Bayrampaşa Cezaevi'nin kuzeyindeki Selamet Caddesi'nde de genişleme çalışmalarının başlayabileceğini ifade etti. Selamet Caddesi'ne bakan cezaevi duvarının 7 metre geri çekilmesi için Adalet Bakanlığı'na yaptıkları başvurunun sonuçlandığını söyleyen Bürge, cezaevi duvarını yıkarak, Selamet Caddesi'ni 7 metre genişleteceklerini belirtti. Bürge, istimlakların devam edeceğini, daha birçok sokağın çıkar hale getireleceğini açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı