Bayrampaşa’ya otel, Gaziantep’e konut yapacak

Hürriyet Haber
11 Eylül 2013 - 01:12Son Güncelleme : 11 Eylül 2013 - 12:45

ÖZYURTLAR Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Bayrampaşa’ya otel, memleketi Gaziantep’e konut yapacak.

İmar sorunları nedeniyle uzun süre gündemdekalan Esenyurt bölgesindeki projeleriyle tanınan Tamer Özyurt, bu bölge için “Biz de dahil birçok firma işin suyunu çıkardı. Bin konutluk yere 2-3 bin konut yapılıp satılmak istendi. Bölge yeni planlarla yeni bir sürece girdi. Bizler de sorunlarımız çözdük” dedi.

1000 KONUT İÇİN İADE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1/5000’lik, Esenyurt Belediyesi’nin de 1/1000’lik planları hazırladığını söyleyen Özyurt, “Sorunlar artık firma ve müşteri arasında. Biz 1350 konutumuzda düzenleme yapmak zorunda kaldı. 350 konut için müşterilere başka bloklardan yer gösterirken, bin konut için para iadesi yaptık” dedi.

BAYRAMPAŞA’YA OTEL

Esenyurt’ta 3 yeni projeyi satışa sunduklarını belirten Tamer Özyurt, 448 konutluk NCity projelerinde metrekare satış fiyatının bin 300- bin 400 TL olduğunu dile getirdi. 112 home ofisten oluşan NCadde projelerinde metrekare satış fiyatının 2 bin 500 TL olduğunu ifade eden Özyurt, otel ve rezidansın birarada olduğu 330 birimlik N5 Suites projelerinde metrekare satış fiyatının 3 bin 500- 4 bin TL olduğunu söyledi. Önümüzdeki yıl Gaziantep’te proje geliştireceklerini belirten Özyurt, Almanyalı bir grupla ortak projede 800 konut bulunacağını ifade etti. Özyurt, Beylikdüzü’nde yeni bir proje için çalışmalara başladıklarını da dile getirdi. Bayrampaşa’da bir otel projesi yapacaklarını söyleyen Özyurt, önce konut inşa etmek için başladıkları bu projeyi belediyenin isteği üzerine otele çevirdiklerini belirtti.

Yabancıya 150 konut sattı

YABANCI yatırımcıların Esenyurt’a büyük ilgi gösterdiğini belirten Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Nisan-Mayıs aylarında yapılan satışların yüzde 50’sini yabancıların oluşturduğunu ifade etti. Ortadoğu’daki karışıklıklar nedeniyle bu oranın yüzde 10’a düştüğünü belirten Özyurt, yılın İlk 8 ayında yabancılara 150 konut sattıklarını dile getirdi.

Satılık konut ilanları için tıklayın

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı