« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayramlık yazı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Bugün bayram. Herkes birbirini öpüyor, kucaklıyor. Bugün yergi, kırgınlık, küskünlük, öfke yok. Ben de herşeye pozitif yaklaşacağım. Aslında olumsuz tablolarla karşınıza çıkmak en çok benim keyfimi kaçırıyor. Ama görevim doğruları, yanlışları sizlere aktarmak ve yorumumu bu verilere göre yapmak. Bugün sadece Beşiktaş'ın doğrularını yazacağım.

Yönetimin, transferdeki yanlışlarını görmesi son derece sevindirici. Artık gerçekçi bir politika izleyeceklerine inanıyorum, inanmak istiyorum. Transferde dikkatli davranılacak, kalitesiz oyuncular alınmayacak, son söz yönetimin olacak. Bunu, başta Seba olmak üzere pekçok yönetim kurulu üyesi gayet net bir biçimde açıkladı. Harika bir karar.

Ümraniye'de ciddi adımlar atılıyor. Mükemmel bir spor kompleksi yaratılacak gibi. Özellikle altyapıdaki o gencecik fidanlar bundan sonra antrenman yapacak yeşil sahalara sahip olacaklar. Ne olur bir an önce bitirin.

Geçen hafta Hürriyet Beşiktaş ekibi olarak Toshack'la üç saat süren uzun bir toplantı yaptık. Bunu isteyen, teklifi yapan Toshack'tı. Nefis bir sohbet oldu. Çok sıcak, çok olumlu geçti. Herşeyi konuştuk. Toshack konuşmanın bazı bölümlerine ‘‘yazılmama’’ koşulunu getirdi. Saygı duyduk, hiçbirini yazmadık. Hatta sevgili Korkut Göze, röportajın kafasında tasarladığı başlığını bile Toshack'a söyledi.

TOSHACK CİN GİBİ

Biz sorduk, Galli yanıtladı. O sordu, biz yanıtladık. Bazı noktalarda birleştik, zaman zaman birbirimize ters düştük. Bunlar olacak. Ohen ve Sellami'yi tartıştık. ‘‘Göreceksiniz, sezonun ikinci yarısında bu iki oyuncuyu siz de beğeneceksiniz’’ dedi. Toshack getirdiği bu iki yabancıya da inanıyor, güveniyor. Bakarsınız Toshack'ın dedikleri gerçek olur. Evet. neden olmasın? Belki de bu oyuncular Türkiye'ye uyum sağlama yönünden zorluklar yaşadılar. Haydi Ohen, haydi Sellami, ne olur Toshack'ı haklı çıkarın. İnanın bunu en çok biz istiyoruz.

Toshack'ın artık Türk insanını, Türk futbolcusunu tanıdığını sanıyorum. ‘‘Beşinci yabancı futbolcu hakkını kullanmak ister misiniz, kullanırsanız hangi mevkiye takviye yaparsınız?’’ sorumuza kıvrak bir yanıt verdi: ‘‘Elbette şampiyon olmak, güçlü bir takıma sahip olmak isterim. Ama kulübümü ekonomik sıkıntıya düşürdükten sonra bu şampiyonluğun ne değeri olur. Transfer yapacak olursak bunun hangi mevki için olduğu kafamda var. Ama kimseye söylemem.’’ Şimdi sizlere soruyorum. Son derece dikkatli ve de gerçekçi bir yanıt değil mi? Yönetimini ve futbolcusunu güç durumda bırakmamak için bundan daha ustaca bir yanıt verilebilir mi?

Toshack cin gibi zeki, akıllı. Teknik Direktör olarak kariyeri zaten belli. Benim Toshack'a öfkem, sınır tanımayan sivri dili ve Ohen'le Sellami için. Diğer herşey ayrıntı. Ancak son birlikteliğimizde gördüm ki, Toshack dilini çok dikkatli kullanmaya başlamış. Ohen ve Sellami için de garanti veriyor. O halde bu bayram gününde neden herşeye tozpembe bakmayalım?
Bunları da Beğenebilirsiniz