« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayramlık tenis bileti!

Teniste Türkiye ile Belarus milli takımları, Ramazan Bayramı’nda İstanbul Esenyurt’taki Garanti Koza Arena’da karşı karşıya gelecek. Milli takımın desteğe ihtiyacı olduğunu düşünen bir tenissever tam bin 500 bilet alarak bedava dağıtmaya karar verdi...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

HAYIRSEVER TENİSSEVER!

Mart ayında Mersin'de yapılan maçta Güney Afrika'yı mağlup ederek ikinci tura yükselen Türkiye Tenis Milli Takımı, Davis Cup Avrupa/Afrika Bölgesi 2'nci Grup'taki ikinci mücadelesini Belarus karşısında verecek.

İstanbullular için güzel bir Ramazan Bayramı aktivitesi olma fırsatını da taşıyan mücadeleye 17-19 Temmuz tarihleri arasında Garanti Koza Arena ev sahipliği yapacak.

Bayramlık tenis bileti

Türk Milli Takımı’nın zorlu rakibi karşısında taraftar desteğine ihtiyacı olduğunu düşünen bir tenissever benzerine daha önce rastlanmamış bir ilke imza attı ve turnuva için satışa sunulan biletlerden tam bin 500 adet aldı.

Daha önce yine Garanti Koza Arena’da yapılan İstanbul Open’da, dünyaca ünlü raket Roger Federer’in maçlarına yönelik oluşan büyük bilet talebini andıran bir satışla karşılaşan organizasyon yöneticileri, karaborsa yaşanabileceği şüphesiyle toplu bilet alan kişinin peşine düştüler.

Ancak gerçek daha sonra anlaşıldı; karaborsacı değil, tenis sporuna gönül vermiş bir hayırseverdi tam 500 bilet alan bu kişi...

İsminin saklı kalması şartıyla neden bu işi yaptığını anlatan tenissever; “Tenisi oynuyorum ve çok seviyorum. Ülkemi de çok seviyorum. Benim gibi bir çok kişi tribünden maçları seyretmek istiyor. Bilet fiyatlarını duyunca buna ayıracak bütçesi olmayan ve tenis milli takımımızı seyretmek isteyenlere biletleri hediye etmeyi düşündüm'' dedi.

Organizasyon yetkilileri, bu cevaba rağmen biletleri bu şekilde dağıtmanın güvenlik açısından risk taşıyabileceğini aktardırlar ve biletlerin Garanti Koza Arena girişindeki gişeden her gün 500 adet olmak üzere toplam bin 500 biletin tenisseverlere ücretsiz verilmesi karara bağlandı.

Davis Cup’ta 17 Temmuz Cuma günü Garanti Koza Arena'da teklerde iki maç, 18 Temmuz Cumartesi günü ise çiftlerde tek maç yapılacak. 19 Temmuz Pazar günü ise teklerde yapılacak 2 maçla turnuva son bulacak. Düzenlenecek turnuva 5 set üzerinden oynanacak ve 3 galibiyet alan takım seriyi kazanmış olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz