Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayramiç'de orman yangını

  Fatih DALDAL/BAYRAMİÇ (Çanakkale), (DHA)
  02 Ağustos 2012 - 17:45Son Güncelleme : 02 Ağustos 2012 - 20:01

  ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Aşağışevik ve Yukarışevik köyleri arasındaki ormanlık alanda bugün saat 16.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

  Yangının büyüme ihtimali üzerine, Çanakkale Havalimanı’nda konuşlu 1 keşif uçağı, 4 yangın söndürme uçağı ve 3 helikopterle Edremit’ten gelen 1 amfibi uçakla müdahale ediliyor. Karadan da 15 arazöz ve 2 dozer ile çok sayıda işçi alevleri söndürmeye çalışıyor.

  YANGIN DEVAM EDİYOR

  Çanakkele’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Aşağışevik ve Yukarışevik köyleri arasındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle bugün saat 15.30 sıralarında çıkan ve ilk belirlemelere göre 15 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü yangın halen devam ediyor. Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangına, Keşan ve Edremit’ten gelen takviye ekiplerin de aralarında bulunduğu, 1’i amfibi 6 yangın söndürme uçağı, 5 helikopter, 14 arasöz, 3 ilk müdahale aracı, 2 dozer, 1 grayder, 2 trayler ve çok sayıda orman işçisi müdahale ediyor. Kontrol altına alınması için yoğun çaba sarf edilen yangında, alevlerin bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit etmediği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı