Ege Haberleri

EGE

  Bayramda tercih Ege

  Hürriyet Haber
  02 Kasım 2009 - 00:08Son Güncelleme : 02 Kasım 2009 - 00:08

  ÇEŞME’deki beş yıldızlı Ilıca Hotel’in Genel Müdürü Yakup Demir, yaklaşan Kurban Bayramı tatili öncesi domuz gribi nedeniyle yurt dışı turların yerine iç turizmin hareketleneceğini Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki otellerin yüzde yüz doluluk oranına ulaşacağına inandığını söyledi.


  Son aylarda gündemden düşmeyen tüm dünyayı saran domuz gribinin Kurban Bayramı tatilinin adresini de değiştireceğini belirten Demir, “Domuz gribi salgını nedeniyle Kurban Bayramı’nda tatilcilerin tercihi Ege ve Antalya olacak. Bu salgın nedeniyle yurt dışı tatillerin rotası değişti, seyahat özgürlüğü kısıtlandı. 29 Ekim tatilinde bunun provası yaşandı. Seyahat acentelerinin yurt dışı turları ilgi görmedi. Ekonomik kriz ve yeterli talep olmaması da diğer nedenler. Dört günlük Cumhuriyet Bayramı tatilinde tatilciler daha çok yakın bölgeleri tercih etti. Çeşme, Bodrum ve Antalya’da açık otellerin doluluk oranını yüzde yüzlere ulaştı” dedi.


  Domuz gribinin tehlikeli boyuta ulaştığını, ölüm haberlerinin geldiğini de dikkat çeken Demir, “Bu panik ortamının 2-3 ay içinde söndürülememesi halinde Türk turizmi telaffuzu zor hallere düşecektir. Kurban ve yılbaşı gibi kış tatillerinde artık tatilcilerinin tercihi yurt dışı değil, yurt içi olacaktır” dedi. Ilıca Hotel’in Genel Müdürü Yakup Demir, “Termal oteller ve kayak merkezlerinin rağbet göreceğine inanıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı