Gündem Haberleri

  Bayram'da hava durumu

  Hürriyet Haber
  22.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ramazan Bayramı'nın ilk günlerinde yurdun batı bölgelerinde yağmur beklendiği, yağışlara rağmen kuvvetli lodosla birlikte hava sıcaklığının artacağı bildirildi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yurdun kuzey ve doğu bölgelerinde görülen kar yağışlarının ardından, soğuk hava etkisini sürdürüyor. Yapılan son tahminlere göre bugün akşam saatlerinden itibaren Türkiye, orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor.

  Güney Ege ve Batı Akdeniz'de yağmur olarak başlayacak yağışlar, hafta sonunda iç bölgelerde yer yer kar şekline dönüşecek. İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu'nun güney ve doğusundaki kar yağışları yer yer etkili olacak. Kar yağışı nedeniyle ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

  Pazartesi günü soğuk ve yağışlı hava, doğuya hareket ederek yerini daha ılık ve rüzgarlı bir havaya bıracak. Arife ve bayramın ilk günlerinde yurdun batı bölgelerinde yağmur bekleniyor. Yağmur şeklindeki yağışlara rağmen kuvvetli lodosla birlikte hava sıcaklığı artacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı