Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayramda cinnet

  Hürriyet Haber
  20.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Maltepe ve Adana Yüreğir, bayramın ilk gününde cinnet haberleriyle sarsıldı. Maltepe'de ayrıldığı eşinin yanında kalan kızını almaya giden Hasan Akkuş, eşini ve kaynanasını öldürdü, baldızını da yaraladı. Akkuş, kızını da alıp kaçtı. Adana'da ise polis memuru eşini, oğlunu öldürüp diğer oğlunu yaraladıktan sonra intihar etti.

  Maltepe'de, 2 yıl önce ayrıldığı eşinin yanında kalan 5 yaşındaki kızı Kumru'yu bayramda yanına almak isteyen Hasan Akkuş, kendisine engel olan kayınvalidesi Emine Öztür ile eski eşi Elif Öztürk'ü öldürdü. Baldızı Gülşah Öztürk'ü de omuzundan yaralayan Hasan Akkuş, kızı Kumru'yu da yanına alıp kayıplara karıştı.

  Arife gününü kana bulayan çifte cinayet, önceki gün 21.30 sıralarında, Öztürk Ailesi'nin, Bağlarbaşı Mahallesi Feyzullah Caddesi No 29/3'deki Fazlı Gülen Apartmanı'ndaki evlerinde işlendi. Hasan Akkuş, kızını bayramda yanına almak için, boşandığı eşi Elif Öztürk'ün evine gitti. Elif Öztürk'ün, işsiz gezdiği, çok içtiği ve kendisini dövdüğü gerekçesiyle boşandığı eşinin kızını almasına izin vermemesi üzerine tartışma çıktı. Oturma odasındaki tartışmanın büyümesi üzerine, belindeki tabancayı çeken Hasan Akkuş, eski eşi ile annesini kurşun yağmuruna tuttu. Çılgın damat, silah sesi üzerine içeri giren baldızı 22 yaşındaki Gülşah Öztürk'ü de omuzundan yaraladı. Evi kan gölüne çeviren Akkuş, kızını da alarak geldiği 34 T 9014 plakalı kırmızı otomobille kaçtı. Dehşetin yaşandığı evden sağ kurtulan baldız Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınırken, anne kız Öztürkler'in olay yerinde öldüğü belirlendi.

  Hasan Akkuş, kaçırdığı kızını İçerenköy'deki ailesinin yanına bıraktıktan sonöra kayıplara karıştı.

  Peker'in adamı

  Sağlık durumu iyiye giden Gülşah Öztürk, ‘‘Hasan Akkuş, işsiz güçsüz biridir. Ablamla tartıştıklarını duymadım. Odaya girdiğinde beni de vurdu. Sanırım haplanmıştı. Sedat Peker'in adamıdır. Birlikte çekilmiş pek çok fotoğrafı var’’ dedi.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı