Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayram tatili karlı geçiyor

  Hürriyet Haber
  20 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ocak 1999 - 00:01

  Ramazan Bayramı, yurdun büyük bölümünde karlı geçiyor. Batı bölgeleri ve sahillerde yağmur etkili olurken, yurdun iç kesimlerinde bayramın ilk günü kar yağışı ulaşımı büyük ölçüde aksattı, yüzlerce köyün yolu kardan kapandı.

  Kar ve tipi daha çok yurdun iç kesimlerini vurdu. Konya ve Karaman çevresinde de çetin kış koşulları etkili olurken, arife günü başlayan kar yağışı, bayramın ilk günü de sürdü. Karaman'ın 158 köyünden 100'ünün yolu kardan kapandı.

  Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı 75 köyün yolu yoğun kar yağışı nedeniyle kapanırken kar kalınlığı Elbistan merkezinde 60 santimetre, yüksek kesimlerde de 2 metreye ulaştı.

  Konya'nın da birçok köyünün yolu kardan kapandı. Bu kentimize bağlantı 7 ana karayolunda kar yağışı, yer yer tipi ve buzlanma nedeniyle karayolu ulaşımında zaman zaman aksamalar oluyor.

  Niğde'nin Ulukışla ilçesinde kar kalınlığı yarım metre, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreyi buldu.

  Kar ve tipi nedeniyle Adana- Niğde arasında ulaşımı sağlayan E- 23 karayolu ile Adana- Ankara arasındaki E- 90 karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor.

  Adana'nın Saimbeyli ve Pozantı ilçelerine bağlı 15 köyün yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Adana'ya sağnak yağmurla birlikte yağan dolu narenciye bahceleri ve seralara zarar verdi.

  Kayseri ve çevresinde de bayramın ilk günü kar yağışı altında geçti. Kayseri kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı, 40'tan fazla köyün yolu ulaşıma kapandı. Kayseri- Malatya karayolu, Pınarbaşı-Gürün arasında uzun süre ulaşıma kapandı.

  Bolu ve çevresinde de karakış etkili olurken, kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta doğa harikası Gölcük'tekti göl buz tuttu. Karayolları ekipleri, başta kar kalınlığının 25 santimi bulduğu Bolu Dağı olmak üzere bölgedeki tüm yolları trafiğe açık tutmak için yoğun çaba harcıyar.

  TRABZON'DA YAS

  Ankara'dan memleketleri Trabzon'a giderken Çorum yakınlarında geçirdikleri kazada ölen Karabina Ailesi'nin 6 ferdi, Ağıllı Köyü'nde toprağa verildi. Cenazeler ağıtlarla karşılanırken, köyde bayram yerini yasa bıraktı. Uzun yıllardan bu yana Ankara'da yorgancılık yapan Sedat Karabina'nın geçen yıl otomobil aldığı ve aracı süren oğlu Gökmen'in acemi şoför olduğu bildirildi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı