Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayram şekerleri görücüye çıktı

  A.A.
  02 Ekim 2007 - 10:50Son Güncelleme : 02 Ekim 2007 - 10:50

  Ramazan Bayramı'na az bir süre kala, şeker satışları da canlanmaya başladı. Market ve alışveriş merkezlerinde şeker satış standları kurulmaya başladı.

  Şeker fiyatlarına 3 yıl içerisinde kayda değer oranda bir artış yapılmadı. Fiyatların artış göstermemesinin, hem üreticileri, hem de tüketicileri sevindirdiği bildirildi.

  Şeker-lokum üreticisi ve şeker toptancısı olan Nurettin Çarşıbaşı, bayramlarda misafirlere ikram edilen, çikolata, lokum ve diğer şekerleme türlerinin satış fiyatlarına 3 yıldan beri zam yapmadıklarını, bunun sonucu olarak satışların bayram öncesi canlandığını kaydetti.

  Çarşıbaşı “Türkiye'de üretilen toz şeker ile yurt dışından ithal edilen kakao ve kakao yağına 3 yıl içerisinde zam yapılmayınca, şeker ürünlerinin fiyatları da hemen hemen aynı kaldı. Şeker üretiminde kullanılan süt tozu fiyatları bu yıl biraz arttı ama üretici firmalar, bu artışı ürünlerine yansıtmadı. Fiyatların aynı kalması, hem biz üreticileri, hem de tüketicileri sevindirdi” dedi.

  Çarşıbaşı, bayram şekerinin kilosunun 3 YTL ile 25 YTL arasında değiştiğini kaydederek “Her bütçeye göre şeker var. Satışlar şimdiden canlandı” diye konuştu.

  Almer Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı Pakize Okkaoğlu da kurdukları şeker standının büyük ilgi gördüğünü, 3 yıldan beri aynı fiyatlarla şeker sattıklarını söyledi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı