Ege Haberleri

EGE

  Bayram öncesi kuaförlük hizmeti

  İZMİR, (DHA)
  15 Temmuz 2015 - 01:12Son Güncelleme : 14 Temmuz 2015 - 12:54

  BAYRAKLI Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde, engelli vatandaşlara ücretsiz kuaförlük hizmeti veriyor. Ekipler engellilerin evlerine giderek tıraş ediyor.

  Bayraklı Belediyesi ekipleri, ziyaret ettikleri evlerde yaşlı, engelli, yatalak hastaları tıraş ediyor. Kadınlar saçlarını kestirirken, erkekler sinek kaydı tıraşları ile bayrama hazırlanıyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçelerinde tüm vatandaşlara eşit hizmet götürdüklerini belirterek, "Bayraklı’da engelli sayısı fazla. Bu yüzden bir engelli merkezi kurduk. Bu merkezimizde onların tüm ihtiyaçlarını belirleniyor ve sorunlarına çözüm üretiliyor. Her bayram öncesi olduğu gibi engelli kardeşlerimizin evlerine giderek onları bayrama hazırladık. Onların mutluluğu bizim de sevincimiz oluyor" dedi.

  İKİ YILDIR SÜRÜYOR

  İki yıldır yürütülen proje kapsamında haftanın her günü ortalama 6 engelli vatandaşın evine gidilerek, erkek-kadın saç kesimi ve sakal tıraşı yapılıyor. Hizmetten faydalanmak isteyen yaşlı ve engelli vatandaşlar, Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi’ni 0 232 341 00 66 numaralı telefondan arayarak randevu alıyor. Belediyenin erkek-kadın kuaförü, randevu alınan adrese giderek talep sahibine saç-sakal kesiminden, bakımına kadar hizmet veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı