Gündem Haberleri

  Bayram kurşunu Ogün'ün dayısı Turan Samast'tan

  A.A
  19.08.2012 - 10:47 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'da bayram namazı çıkışında cami önünde yakınlarıyla bayramlaşan bir kişi, başına isabet eden kurşun sonucu hayatını kaybetti. Bayram sabahı kahreden bu olayın altından ilginç bir ismin çıkması güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

  BAYRAMLAŞIRKEN BAŞINDAN VURULARAK ÖLDÜ / WEB TV

  Edinilen bilgiye göre, Murat Serdar (32) Karadeniz Mahallesi'ndeki camide bayram namazını kıldıktan sonra yakınlarıyla bayramlaşmaya başladı.

  Bu sırada, otomobiliyle seyir halindeyken havaya rastgele ateş eden Turan Samast'ın (41) silahından çıkan kurşunlar, Serdar'ın başına isabet etti. Serdar, olay yerinde yaşamını kaybetti. Serdar'ın cesedi Tekirdağ Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Samast'ın polis merkezine giderek teslim olduğu belirtildi. Samast'ın “bayram sevinci” nedeniyle havaya rastgele ateş ettiği iddia edildi.

  OGÜN SAMAST'IN AKRABASI ÇIKTI

  Bayram sabahının ilk ışıklarıyla işlenen bu cinayette tetiği çeken kişinin adı ve soyadı çok ilginçti. Bu isim, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i öldüren Ogün Samast'ın dava iddianamesinde de adı geçen dayısı Turan Samast'tı.

  Ogün Samast, duruşmalar sırasında verdiği ifadede Hrant Dink cinayetinden önce İstanbul'a geldiğinde dayısı Turan Samast'ın Bayrampaşa'daki kahvehanesine gittiğini, akşam da onun evinde kaldığını söylemişti. hurriyet.com.tr Tekirdağ'daki cinayetin zanlısı Turan Samast'ın akrabalarından birine telefonla ulaşarak konuştu. O akraba, olayın kazara meydana geldiğini, ancak Turan Samast'ın, Ogün Samast'ın dayısı olmadığını sadece uzak akraba olduğunu söyledi.

  MAGANDALIK BAYRAMDA BİR CAN ALDI / FOTO GALERİ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı