« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayram hediyesi madalya olacak

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek Grekoromen Güreş Milli Takımı Londra'ya gitti.

Enver ALAS/İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçakla sabah 07.45'de Londra'ya hareket eden milli takım oyuncuları, olimpiyatlarda başarılı olup altın madalya ile döneceklerini söyledi. Londra'ya giden milli takım kafilesinde yer alan Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker ve teknik direktör Mehmet Akif Pirim, Londra yolculuğu öncesi DHA'nın sorularını yanıtladı.

BAŞARILAR GELECEK

5 Ağustos'ta grekoromen dalında ilk müsabakanın başlayacağını belirten Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, "Bütün çalışmalarımızı tamamladık. Herkesin dualarıyla Londra'ya gidiyoruz. 1948 yılının ruhunu canlandırıp, çok madalyayla ülkemize dönmek istiyoruz. Olimpiyatlar sürprizlerle doludur, ancak bir gerçek var ki bütün madalyalara adayız. Milletimizin yüzünü güldürecek, alacağımız madalyalarla ülkemize bir bayram hediyesi vereceğiz. Başarılar gelecektir, bu gelecek olan madalyaların renginin altın olmasını diliyorum" dedi.

İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Sözün bitti yerde olduklarını ve artık 2012 Londra Olimpiyatları'na kilitlendiklerini belirten teknik direktör Mehmet Akif Pirim ise, şunları söyledi:

"Bu zamana kadar olimpiyatlar ve diğer oyunlarda ülkemize en çok madalya kazandıran spor dalı güreştir. Londra olimpiyatları için yeni güreşçilerimizin yanı sıra tecrübeli güreşçi kardeşlerimiz de var. Buraya madalya için gidiyoruz. Biz güzel şeylere imza attık ve atmaya devam edeceğiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz