« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayram günü üzmek istemezdik

Bursaspor mağlubiyetinin ardından Galatasaray takım kaptanı Arda Turan, 'Bayram günü taraftarlarımızı üzmek istemezdik' diye konuştu.

Kadir ÇETİNÇALI/BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen Stadı'nda geçen hafta Manisaspor'la berabere kalarak 2 puanı kaptıran Galatasaraylı futbolcular, Bursa'da da kötü oynayıp mağlup olunca sarı kırmızılı taraftarlardan büyük tepki gördü.

Galatasaraylı taraftarlar, maçtan sonra stat çıkışında sarı kırmızılı futbolculara protestolarda bulunup, hakaret ve küfürler etti. Bir taraftarın Sabri'ye, "5 senedir orta yapmasını öğrenemedin. Yeter artık" dediği duyulurken, Hakan Balta'ya ise, "Volkan gitti, performansın düştü" şeklinde sert eleştirilerde bulunuldu.

Tek küfredilmeyen futbolcu olan Arda Turan ise maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Bayram günü taraftarlarımızı üzmek istemezdik. İyi mücadele ettik, ama pozisyon üretemedik. Böyle maçlarda galip gelmek için yetenekli oyuncuların çalım atıp, adam eksiltmesi gerek. Kendi adıma da söylüyorum. Ben ve diğer arkadaşlarım da bugün bunu yapamadık. Biz de maçı kaybetmeyi istemezdik, ama futbolda bunlar da var. Büyük takımlar böyle zor günlerin üstesinden gelebilmeli. Sistem değişiklikleri ile ilgili ben bir yorum yapamam, teknik heyetimiz bilir. Bugün santrfor mevkiinde elimden geleni yaptım, ancak yeterli olmadı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz