Ege Haberleri

EGE

  Bayram baskını

  Hürriyet Haber
  26 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 26 Aralık 2000 - 00:01

  İZMİR İl Sağlık Müdürlüğü Gıda ve Çevre Sağlığı Kontrol Şubesi ekipleri, Şeker Bayramı öncesinde tatlı, pasta, çikolata imalathanelerine baskın düzenledi. Ekipler Karşıyaka, Güzelyalı, Konak, Bornova'daki 35 tatlı imalathanesini temizlik yönünden denetledi. İmalathanelerin 2'si dışında hepsinde aykırılıklara rastlandı. Kurallara uymayanlar, ‘‘Yoğun talep, yoğun iş, telaş’’ gerekçeleriyle savunma yaparken Karşıyaka'da bir pastane imalathanesinin kapatılmasına karar verildi.

  Uyarıldı

  ŞUBE Müdürü Gürbüz Vurkır, bayram denetimlerinin 10 gündür sürdüğünü belirterek, ‘‘Hijyen kurallarına uymayana acımıyoruz. İş fazla, telaş çok, hiçbir zaman bahane olamaz. Önemli olan böyle zamanlarda temiz olmaları. İkisi dışında geneli temiz bulduk ama yine de daha iyisi olmak zorunda. Daha temiz ortamda sağlıklı üretim yapmaları için uyardık’’ dedi.

  Karşıyaka Çarşısı'ndaki bir pastane imalathanesindeki görüntü ekibi de şaşırttı. Kapatılma kararı verilen imalathanede çalışan işçiler, yiyecek dışında pekçok malzemenin yer aldığı buzdolabı için söyleyecek söz bulamadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı