Ege Haberleri

  "Bayram alışverişinizi esnaftan yapın"

  Hürriyet Haber
  10.07.2015 - 01:25 | Son Güncelleme:

  BUCA Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Bucalılar’a bayram alışverişlerini esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.

  Türkiye’nin genel seçimlerden yeni çıktığını hatırlatan Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan, "Seçimlerin öncesinde ve sonrasında piyasalara hakim olan durgunluk en fazla üyelerimizi olumsuz yönde etkiledi. Seçim öncesi beklenen hareketlilik yaşanmadı. Seçim sonrası oluşan belirsizlik de insanları tedbirli olmaya, ihtiyacı dışında harcama yapmamaya zorluyor. Bu durum da halkın içinde yaşayan ve doğrudan halka mal ve hizmet sunan esnaf sanatkarları mağdur ediyor" dedi.

  Bayram alışverişinizi esnaftan yapın

  Ramazan Bayramı’nın piyasaları hareketlendirmesini beklediklerini kaydeden Yazgan, "Bu noktada Bucalıların üyelerimize destek olmasını, alışverişlerini bizden yapmalarını istiyoruz. Unutmayalım ki esnaflar bu toplumun vaz geçilmezi, çimentosu, yapı taşı. Herkesin etrafında, ailesi içinde, dostları içinde esnaflık yapan mutlaka vardır. Türk toplumunda yardımlaşma paylaşma geleneği aileden başlar. İçinizde yaşayan her birimizin dostu veya akrabası olan küçük işletme sahiplerini destekleyelim. Onlar mutlu olursa, toplum da mutlu olur" diye konuştu.

  Bayram alışverişinizi esnaftan yapın

  Esnaftan alışverişin ülke ekonomisinin menfaatleri icabı olduğunu söyleyen Başkan Yazgan, "Bizim üyemiz daha ekonomik ve taze ürün satar. Esnaftan alışveriş eden kazançlı çıkar. Raflarında ağırlıklı olarak ithal ürün satan büyük marketler yerine, daha düşük maliyetlerle daha sağlıklı ürünler sunan ve çoğunlukla yerli üretim satan esnaf sanatkarlarımızı tercih edelim. Yabancı sermayeli AVM’ler kazancını kendi ülkesine aktarıyor, ayrıca en ucuz ürünü dünyanın öbür ucundan getirip rafına koyuyor. Biz de sürekli yurtdışına sıcak para akışını körükleyeceğimize, harcamalarımızı kendi dostumuz, akrabamız esnafımızdan yapalım, onlar da kazancını yine yurtiçinde harcasın, piyasaları hareketlendirsin. Bucalı esnaftan alışveriş yaptığınızda o üyemiz parasını yine Buca’da, İzmir’de, Türkiye’de harcayacak. Bu şekilde yerli üreticiler ve ekonomimiz de kazançlı çıkacaktır" diye konuştu.

  Esnaftan alışverişi özendiren broşür ve afiş hazırlattıklarını belirten Yazgan "Bu broşürleri ilçemizin en işlek caddelerinde halka dağıtacağız. Yine kalabalık merkezlerde işyerlerimize afişlerimizi asacağız. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayında bu toplumsal dayanışmaya hepimiz katkı koymalıyız. Bucalıları içimizden biri olan esnafımıza destek olmaya, sahip çıkmaya çağırıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı