« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayraktar'ın sözleri ortalığı karıştırdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonsporumuz'un kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz" sözleri büyük tartışma yarattı. Fenerbahçeli taraftarlar bu sözlere büyük tepki gösterirken kulüp de resmi sitesinden Bayraktar'ı eleştiren bir açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Fenerbahçe resmi sitesinden 'Kupa Müzede' başlığı ile yapılan açıklama:

Ulusumuzun her bir bireyinin hakkını korumak ve onu savunmakla yükümlü bir bakanın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, geçen sezonki şampiyonluğumuza yönelik bir takım ince planları olduğunu üzülerek ve dehşete kapılarak takip etmekteyiz.

İŞTE ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMALARI
 
Sayın Bayraktar'ın Trabzon halkına yönelik yaptığı konuşmayı, en iyi niyetli bakış açısıyla 'ucuz popülizm' olarak nitelendirmek istesek de, milyonlarca taraftarıyla sportif ve tesisleşme anlamında Türkiye'ye büyük değer sağlayan 'Fenerbahçe' markasına yönelik bu sözleri kabul etmek veya görmezden gelmek hiçbir şekilde mümkün değildir.
 
Bugüne kadarki her açıklamamızda, kulübümüze yönelik sistematik bir linç ve karalama kampanyası olduğuna dikkat çekmiş; adil yargılama ve sürece dair eşitlik istediğimizi vurgulamıştık.
 
Ancak, Sayın Bayraktar'ın
 "Trabzon gülerse Türkiye güler. Trabzon kalkınırsa Türkiye çok büyük mesaj verir. Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonsporumuz'un kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hakkı olan Trabzonsporumuz'un kupasını da Trabzonspor'un müzesine getireceğiz. Allah inşallah bunu bize nasip edecek"
 şeklindeki açıklamaları, bir bakanın, fanatizmle birlikte eşitlik ve adalet duygusundan ne kadar uzaklaşabildiğinin en açık göstergesidir.

İŞTE BAKAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV 

Milyonların hiçbir menfaat beklemeksizin gönül verdiği, Türkiye'nin en önemli markalarından biri olan Fenerbahçe'ye yönelik bu tutumu çok açık bir dille reddediyor; en iyi niyetli bakış açısıyla bu durumu 'sınırı aşmak' olarak nitelendiriyoruz.

 Bu bağlamda, gerekli mercilerin gerekli adımı atacağına olan inancımızı kamuoyunun bilgisine sunuyor; alın terimizle, emeğimizle ve hakkımızla kazandığımız 18.şampiyonluğa ait kupanın açıklanan ya da açıklanmayan her tür ince hesaba karşın dün olduğu gibi yarın da müzemizde olacağını hatırlatmak istiyoruz.

BAKAN'A İSTİFA ÇAĞRISI 

BAYRAKTAR: SÖZÜMÜN ARKASINDA KİMSE BİRŞEY ARAMASIN

Trabzon’da yayın yapan bir internet sitesine konuyla ilgili açıklamada bulunan Bayraktar, "Trabzonspor haksızlığa uğramıştır. UEFA da Trabzonspor’u Şampiyonlar Ligi’ne aldığına göre daha fazla söze gerek yok. Orada zaten herşey açıktır. Benim ince ayar sözümün arkasında kimse birşey aramasın. Hukuk var, kanun var, bunların uygulanması gerekiyor. Ben de bunu söyledim. Yazılı kurallar neyse onlar uygulansın dedim ben" ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz