Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bayraktar'ın açıklamaları süreci etkilemez"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Trabzonsporumuz’un kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz" sözleri ile ilgili twitter hesabından açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çevre ve  Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın dün Trabzon'da yaptığı ve yansımalara  neden olan konuşmalarına dair açıklamalarda bulundu.

Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bakan Bayraktar'ın futbola  yönelik söylemlerinin, süreci etkiler mahiyette olmadığına dikkati çekerek,  “Süreç; Yargı ve TFF'dir” dedi.

“Siyasetin süreç üzerinde müessir olması sözkonusu bile değildir.  TFF'nin özerkliği içinde yaşananlara siyaset kurumu tesir etmeyecektir” diyen  bakan Suat Kılıç, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe de Trabzonspor da bizim. Taraftar arasına tamiri zor  ihtilafların sokulmaması akl-ı selimin gereğidir. Yapılan açıklamaları kişisel  görüşler olarak bir kenarda tutalım. Karar mekanizması siyaset değilken yanlış  anlaşılmalara neden olmayalım. Konu hassas bir konudur. Trabzonspor taraftarları  için de Fenerbahçe taraftarları için de hassasiyet en üst düzeydedir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz