« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayraktar öfkesi

Fenerbahçe’de, önceki gün memleketi Trabzon’da, “Bizim hakkımız olan Trabzonspor’umuzun kupasını almak için de çok ince ayar bir çalışma yapıyoruz” diye konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a öfke bitmek bilmiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Bakanlık mertebesine yükselmiş bir şahsın, böyle sorumsuz söylemlere ve oy peşinde koşmaya ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz. Erdoğan Bayraktar, sorumlu bir kişi olarak gereğini yapmalıdır.”

“Sayın Bayraktar, dile getirdiği ince hesapları en ince ayrıntısına kadar izah etmek; konuya dair bildiği bir şeyler varsa anlatmak
zorundadır.”

Önceki gün kulüp adına yapılan “Kupa, dün olduğu gibi yarın da bizim müzemizde olacak” açıklamasının ardından, dün de yönetim kurulu imzasıyla bir bildiri yayınlandı. Fenerbahçe’nin 3 Temmuz’dan bu yana belirli bir kesim tarafından sistematik biçimde linç edilmeye çalışıldığı savunulan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Bizler, haklarımızı, yüce adaletin bizlere verdiği olanaklar dahilinde sonuna kadar savunuyoruz ve savunacağız. Adil bir savunma ve müdafaa süreci sonunda adaletin tecelli edeceğinden, kulübümüze ve camiamıza yakıştırılan tüm lekelerden arınacağımızdan eminiz.

Haksız ve hadsiz davranışlar

FENERBAHÇE Kulübü olarak bu süreci, sükunet ve adalete saygı ile yürütmeye devam edeceğiz. Ancak bazı kendini bilmezler, bu sürecin başından itibaren haksız ve hadsiz davranışlar sergiledi. Bugüne dek kendini bilmez, spor cahili olarak adlandırdığımız kişilerce dillendirilen bazı söylemler ve senaryolar, devletimizin bir bakanı tarafından dile getirilebiliyorsa buna karşı suskun kalmamız ve bu söylenenleri kabul etmemiz mümkün değildir.

Sayın Erdoğan Bayraktar’ın ‘Şimdi bizim hakkımız Trabzonspor umuzun kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz’ sözlerini ve ardından durumu idare etmek adına yaptığı açıklamaların tek bir harfini dahi kabul etmiyoruz.

Kamuoyunun sesine kulak vermeli

Bakanlık yapma mertebesine yükselmiş bir şahsın, böyle toplumsal açıdan sorumsuz söylemlere ve bölgesel oy peşinde koşan popülist davranışlara ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz. Sayın Bayraktar, dile getirdiği ince hesapları en ince ayrıntısına kadar izah etmek; konuya dair bildiği ancak gizli tutulan bir takım şeyler varsa bunları hemen bugün kamuoyuna tüm çıplaklığıyla anlatmak zorundadır. Sayın Bayraktar’ın, kamuoyu vicdanının sesine kulak vermesini ve sorumlu bir kişi olarak gereğini yapmasını bekliyoruz.”

F.Bahçe yönetimi ‘58 değişmesin’ diyecek

F.BAHÇE Yönetimi bundan böyle kendilerine yöneltilecek suçlamalar karşısında sertleşme kararı aldı. Dün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a üstü kapalı istifa çağrısında bulunan yönetim, pazar günü de Disiplin Talimatnamesi’nin 58. maddesi için tam kadro basın toplantısı yapacak. Sarı lacivertlilerin, “58. madde değişmesin, puan silme olmasın, şike yapan küme düşürülsün” diyeceği öğrenildi.

Trabzon da bizim Fenerbahçe de

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Fenerbahçe camiasından büyük tepki gören konuşmaları için, “Fenerbahçe de Trabzonspor da bizim. Taraftar arasına tamiri zor ihtilafların sokulmaması akl-ı selimin gereğidir. Siyasetin süreç üzerinde müessir olması söz konusu bile değildir.Süreç; Yargı ve TFF'dir yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler