Ege Haberleri

  Bayraklı'dan Kars'a kitap dopingi

  Hürriyet Haber
  07.01.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi, Kars'ın Digor ilçesindeki Anadolu Lisesi öğrencilerinden gelen talep üzerine, ders kitapları ve testlerin bulunduğu 50 koliden oluşan yaklaşık 30 bin kaynağı okula gönderdi.

  Kars'ın Digor İlçesi'nde Digor Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin, "Üniversite sınavlarına hazırlanacak kaynağımız yok" demesi üzerine harekete geçen Bayraklı Belediyesi bir kampanya başlattı. Bayraklı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Digor Anadolu Lisesi öğrencilerinin YGS ve LYS'ye hazırlanarak başarıyı yakalamaları için başlattığı kampanyaya çok sayıda vatandaş ve dershaneden, her branş için kaynak kitapları ve test kitapları geldi.
  Gelen yardımlar arasında Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Felsefe, Tarih gibi derslerin kitapları ve çözümlü test kitapları yer aldı. Ders kitaplarının yanı sıra bu derslere ait yardımcı kaynakların yer aldığı 50 koliden oluşan 30 bin kaynak Kars'ın Digor ilçesinde eğitim gören Digor Anadolu Lisesi öğrencilerine için gönderildi.
  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Öğrencilerin bu isteklerini yerine getirmek için hemen harekete geçtik. Bir kampanya başlattık. Vatandaşlar ders kitabı yardımında bulundu. Çok sayıda kitap toplamayı başardık. Bunları adresine teslim ettik. Öğrencilerimiz okusun ve Atatürk Cumhuriyetine bağlı gençler olsunlar. Biz onlardan sadece bunu istiyoruz. Her birinin gözlerinden öpüyorum. Sınavlarında başarılar diliyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı