Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı'da limbering kursu

  Hürriyet Haber
  23.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi zumba ve pilates gibi kadınlara yönelik aktivitelere bir yenisini daha ekledi. Son yılların gözde sporu limbering kursuna kadınların yoğun ilgi gösterirken erkekler de başvuru yaptı. Limbering sporu kamburluk, eklemlerde ağrılara iyi geliyor, kasların ve kemiklerin güçlenmesini sağlıyor.


  Kelime anlamı gevşeme, esneme olan limbering günlük koşuşturmaca ve yaşam telaşı içerisinde kullanmaya fırsat bulamadığımız ve gün geçtikçe tembelleşen kasları yeniden aktiviteyle buluşturuyor. Limbering, yapılan bir spor faaliyetinin öncesinde ve sonrasında kasları sıtmak, esnetmek ve gevşetmekte kullanılabileceği gibi, tek başına limbering uygulamalarını bir spor faaliyeti olarak da yapmak mümkün. Limbering sporu kamburluk, eklemlerde ağrılara iyi geliyor, kasların ve kemiklerin güçlenmesini sağlıyor.


  ANNESİ SAYESİNDE LİMBERİNG İLE TANIŞTI
  Bayraklı Belediyesi İhsan Alyanak Kültür Merkezi'nde 3 haftadır verilen Limbering kursuna ilgi yoğun. Kadınların yanında erkekler de bu spora ilgi gösteriyor. Limbering ile annesi sayesinde tanıştığını dile getiren Burak Yılmaz, "Üç yıl futbol kariyerim oldu. Body ve fitness yaptım. Böyle bir antrenman sistemi görmedim. Vücudun tüm kaslarını aktif bir şekilde çalıştırdığı için yararlı buluyorum. Sırt ağrıları ve duruş güzelliğine de katkısı var. Yaptığım sporun tüm vücuda etkisini hissedebiliyorum" dedi.

  Bayraklıda limbering kursu


  AĞRILARIM AZALDI
  Limbering kursuna başından beri katılarak dersleri kaçırmayan Tuğba Çetinöz ise, "Yıllardır böyle bir spora alışkın olmadığımız için ilk dönemler ağrılı geçti. Benim boynumda fıtık var. Ağrılarımın yavaş yavaş azaldığını hissediyorum. Sonuna kadar devam edeceğim. Hatta bunun için işe başlamadım. Bu sporda ilerlemeyi düşünüyorum" diye konuştu.


  ESNEME SPORU
  Kurs öğretmeni Fikret Bayram, "Limbering dersi esneme, esnetme sporudur. Bu sporda bel ağrısı sırt ağrısı mesleki rahatsızlıklar dahil birçok rahatsızlığa tedavi fırsatı buluyoruz. Aynı zamanda sporcularımız esneme, estetik ve zarafet kazanıyor. Beden ölçülerinde düşme oluyor. Çok sağlıklı bir spor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı