Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı'da iş güvenşiği semineri

  Hürriyet Haber
  17 Eylül 2014 - 01:24Son Güncelleme : 16 Eylül 2014 - 12:25

  BAYRAKLI Belediyesi'nde, uzmanlar tarafından verilen seminerde birim müdürlerine temel iş sağlığı ve güvenliği, iş kazaları, alınması gereken tedbirler ile yasal sorumluluklar gibi birçok konuda bilgi verildi.


  Bayraklı Belediyesi Osmangazi hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen seminere, birim müdürleri katıldı. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı Murat Kocaman ile iş güvenliği uzmanı Yeşim Üzşahin, belediye birim müdürlerine, genel iş güvenliği kuralları, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ile güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında bilgiler verdi. Seminerde, oluşabilecek kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğine vurgu yapıldı. Meslek hastalıkların da sık karşılaşılan problemlerden biri olduğu belirtildi. İşveren ve işçinin sorumluluklarının da anlatıldığı toplantıda, kişisel donanım koruyucuları hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
  Belediye personelinin iş sağlığı ve güvenliğine önem verdiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bu tür eğitimlere çok önem veriyoruz. Farklı alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini öğrenmesi gerekiyor. Personelimizin iş hayatında kendisini geliştirmesini ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını istiyoruz. Belediyenin çalışan personeline verdiğimiz eğitimi birim müdürlerine de verdik. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimiz düzenli aralıklarla devam edecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı