Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı'da internetten çözüm

  Hürriyet Haber
  29.09.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi Halkla İlişkiler birimi, bu yılın ilk yarısında telefon ve belediyenin web sayfası üzerinden gelen 2 binin üzerinde dilek ve şikayeti ilgili birimlere bildirerek çözüm üretti. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Vatandaşımızı dinliyoruz. Aktarılan şikayetleri anında çözüm buluyoruz. Önerileri de önemsiyoruz" dedi.


  Bu yılın ilk yarısında en fazla öneri Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne geldi. Bayraklılılar, genellikle mahallelerine park yapılmasını ya da mevcut parkların iyileştirilmesini istedi. Bunun üzerine Bayraklı Belediyesi kısa süre içerisinde 100'den fazla parkı yeniledi. 23 mahallesi bulunan Bayraklı'da 30'un üzerinde de yeni park hizmete açıldı. Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü için gelen 364 kayıtlı şikayet ve öneriler kapsamında yağmur suyu tahliyesi, yolların düzenlenmesi, asfalt ve kilit parke gibi çalışmalar yapılarak ilçenin daha modern ve çağdaş görünüm kazandırılması için çalışmalar yürütüldü. Zabıta Müdürlüğü'ne gelen 357 dilek ve şikayete çözüm üretildi. Vatandaşların memnuniyeti için işgaliyeye savaş açıldı. Belediye, yeni pazaryerleri kurup mevcutları düzenledi.


  ÇÖZÜM MASALARI KURULDU
  Bayraklı'da yaşayan vatandaşların sorunlarını daha kısa sürede tespit ederek, hizmetlerin daha hızlı ulaşmasını sağlamayı amaçlayan Bayraklı Belediyesi, bünyesinde muhtarlar, siteler, apartmanlar ve gençlik masaları kurarak iletilen tüm dilek ve şikayetleri kayıt altına alıyor. Bu masalar sıkıntıları ilgili müdürlüklere aktarılıp çözüme kavuşturuyor. Aynı zamanda bununla ilgili vatandaşlara geri bildirimde bulunuluyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Amacımız ilçemizdeki sorunların, taleplerin daha hızlı şekilde alınarak, çözüme kavuşturulmasıdır. Bunun için birimlerimiz hassas bir çalışma yürütüyor. Vatandaşlarımızdan gelen dilek ve şikayetler bizim için önemli. Belediyemiz vatandaşlarımızı dinliyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı