Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı tören alanına kavuşaca

  İZMİR (DHA)
  28 Eylül 2014 - 01:21Son Güncelleme : 26 Eylül 2014 - 12:11

  Belediyesi, inşaatı süren hizmet binasının hemen yanındaki yaklaşık 2 bin metrekarelik alanı da kamulaştırarak önemli bir projenin ilk adımını attı.

  Bu alan için 8 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödemeye hazırlanan belediye, mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından burayı düzenleyerek tören alanı haline getirecek. Bayraklı Sevgi Yolu’nun hemen karşısında dar bir bölgede yapılan resmi kutlama ve törenler daha geniş alanda ferah bir şekilde gerçekleşmiş olacak. Ayrıca kamulaştırma yapılan arsa içinde yer alan ve atıl bir şekilde duran bina da aslına uygun bir şekilde restore edilerek belediye hizmetlerinde kullanılacak.

  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, tüm projeleri teker teker hayata geçirdiklerini belirterek, "Birileri bizim başarılı çalışmalarımızı görmezden geliyor. Ancak yapılanlar ortada. Bir önceki dönem başladığımız projeleri tamamlıyoruz. ’Yapamaz’ dediklerini hayata geçiriyoruz. İnşaatı süren hizmet binamızın hemen yanındaki bin 997 metrekarelik alanı kamulaştırdık. Bunun 4 milyon lirasını ödedik. Diğer kalan bölüm için bedel tespit davası açıldı. 4 milyon lira daha ödemeyi planlıyoruz. Böylece 8 milyon liralık kamulaştırma yapmış olacağız. Burayı ilçemize yakışan bir tören alanına çevirmek istiyoruz. Ayrıca kamulaştırılan alandaki atıl bir şekilde duran binayı da restore ederek belediye hizmetlerinde kullanacağız. Proje tamamlandıktan sonra resmi kutlama ve törenlerimizi geniş bir alanda yapmış olacağız. Bayraklı’nın buna ihtiyacı var. İlçemiz ayrıca önemli bir yeşil alana kavuşmuş olacak" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı