Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı gümbür gümbür geliyor

  Hürriyet Haber
  02.01.2015 - 11:20 | Son Güncelleme: 02.01.2015 - 11:19

  İZMİR'in metropol ilçelerinden Bayraklı, kentin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Karşıyaka ve Bornova'dan ayrılan mahallerin birleşmesi ile 2009'da ilçe olan Bayraklı öne çıkmaya başladı.


  İzmir'de yeni kent merkezini içinde barından Bayraklı, 23 mahallesi ve yaklaşık 350 bin nüfusuyla dikkat çekiyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 2009'dan bu yana ilçelerinde gözle görülür birçok değişikliğim yaşandığını söyledi. Başkan Karabağ, "Buradaki değişikliği görmek için buralara gelip görmek gerekiyor. Çarpıcı değişiklikler yaşandı. Bayraklılıyım demek aidiyet duygusu haline geldi. 'Eskiden Bayraklı'da oturuyorum' demek üzülecek bir halmiş gibi algılanırdı. Ama şimdi emlak değerlerinin tavan yaptığı bir kent merkezi doğuyor. Bayraklı eskiye göre muazzam bir kent haline geldi. Markalaşma anlamında önemli adımlar atıldı. Temizlikten, yeşil alanların yapımına kadar gözle görülür değişiklikler var" dedi.
  "Herkes Bayraklı'yı konuşuyor" diyen Başkan Karabağ, "Gelecekte Bayraklı İzmir'in yeni kent merkezi olarak bir numaralı yerleşim yeri olacak. Turizm ve ticaretin kalbi Bayraklı'da atacak. Bayraklı'nın gökdelenleri, Turan Bölgesi'ndeki turizm projeleri konuşuluyor. Belediye olarak elimizden gelen katkıyı koyuyoruz. Bayraklı temizliğiyle, yeni yapılan yeşil alanlarıyla, yükselen emlak değerleri ile sürekli gündeme geliyor. Belediyenin özellikle sosyal ve kültürel işleri dile getiriliyor. Herkesimden vatandaşa belediye olarak temas ediyoruz. Bayraklı marka bir kent oldu. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı