Ege Haberleri

EGE

  Bayraklı’dan karikatür yarışması

  İZMİR, (DHA)
  03.09.2015 - 15:15 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi ulusal çapta bir karikatür yarışması düzenleyecek. Her yaş grubundan tüm karikatür sevenleri buluşturmak, karikatüre olan ilgiyi pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak amacı ile yapılan yarışmaya başvurular başladı.

  Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen ulusal karikatür yarışmasına profesyonel ve amatör herkes katılabilecek. Yarışmada herhangi bir konu sınırlandırılması yapılmayacak. Ayrıca karikatürlerin çizim tekniği serbest olup, renkli veya siyah beyaz olabilecek. Orijinal veya kaliteli bilgisayar çıktısı kabul edilecek ancak bunlarda ıslak imza aranacak. Yarışmacılar en fazla 3 karikatür ile yarışmaya katılabilecek. Yarışmacıların göndereceği karikatürler daha önceden hiçbir ulusal veya uluslararası yarışmalarda ödül almamış olması gerekmektedir. Ana fikir ve teknikte yenilik taşıyan karikatürlere özellikle önem verilecek.

  DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

  Karikatürleri son teslim tarihi 30 Ekim olarak belirlendi. Seçici kurul Kasım ayı içerisinde toplanıp değerlendirme yapacak. Birinciye 2 bin lira, ikinciye 1500 lira, üçüncüye ise bin lira ödül verilecek. Eserler şahsen veya posta yoluyla Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teslim edilecek. Karikatüristler yarışmayla ilgili bilgiliyi 0 232 345 90 91-92 numaralı telefondan bilgi alabilecek.

  İlk kez bir karikatür yarışması düzenleyeceklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bu konuda kendisini yetenekli gören herkesi yarışmamıza katılımını bekliyoruz" dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı