İZMİR HABERLERİ

Bayraklı’da Kadınlar İçin Toplanıldı

IHA
28.02.2015 - 12:30Son Güncelleme :

İZMİR’İN BAYRAKLI İLÇESİNDE, KADINLARIN TOPLUM VE AİLE İÇİNDE YAŞADIKLARI PROBLEMLER, ŞİDDETE UĞRAYAN YA DA UĞRAMA RİSKİ OLAN KADINLARIN SORUNLARI DÜZENLENEN TOPLANTIDA ELE ALINDI.

IHA

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, kadınların toplum ve aile içinde yaşadıkları problemler, şiddete uğrayan ya da uğrama riski olan kadınların sorunları düzenlenen toplantıda ele alındı.
Bayraklı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı ilçe belediyelerinin bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi yetkililerini ağırladı. Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde görevli Sosyolog Sibel Özel ve Psikolog Gülhan Ayaz’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk, Urla, Ödemiş, Karabağlar, Bergama, Foça, Narlıdere, Kemalpaşa ve Çiğli ilçe belediyelerin Kadın Danışma Merkezlerinde görevli uzman personeli katıldı. Toplantıda, Kadın Danışma Merkezlerinde yürütülen çalışmaların içeriği, bu hizmetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Kadınların toplum içinde ve ailede yaşadıkları problemler, şiddete uğrayan ya da uğrama riski olan kadınlara yapılan ve yapılacak olan çalışmalar da diğer gündem maddelerini oluşturdu.
Kadın Danışma Merkezi’nin Bayraklı’da bir ihtiyaç olduğunu belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Maalesef bu böyle. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan bir yapıda. Ekonomik sıkıntılar da beraberinde ilişkileri olumsuz etkiliyor. Kadın Danışma Merkezimiz bu anlamda önemli. Çiftlere, özellikle kadınlarımıza katkı sağlıyor. 2011’de Yamanlar’da açtığımız Kadın Danışma Merkezi’ne gelen yüzlerce vatandaşımızın sorunlarından arınmış olarak, yeniden mutlu bir şekilde hayatlarına devam ediyor olmalarını öğrenmek mutluluk verici” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı’da Kadınlar İçin Toplanıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı’da Kadınlar İçin Toplanıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı