İZMİR HABERLERİ

Bayraklı’da 5 Ton Atık Pil Toplandı

IHA
28.07.2015 - 11:58Son Güncelleme : 28.07.2015 - 11:59

BAYRAKLI BELEDİYESİ, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNLENMESİ KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE YAKLAŞIK 5 TON ATIK PİL TOPLADI.

IHA

Bayraklı Belediyesi, çevreye verilen zararların en aza indirgenmesi ve çevre temizliğinin sağlanması amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, semt evleri, muhtarlıklar, hizmet binaları ve okullardan bugüne kadar yaklaşık 5 ton atık pil topladı.
Bayraklı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atık pillerin çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Semt evleri, muhtarlıklar, okullar, hizmet binaları ile talep edilen veya gerekli görülen noktalara yerleştirilen atık pil kutuları sayesinde belediye, 2015 yılının ilk 6 ayında bin 123 kilogram, bugüne kadar ise 4 bin 867 kilogram atık pil topladı.
"VATANDAŞIN DESTEĞİ ÖNEMLİ"
Çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyen konularda duyarlı olduklarını kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bir atık pilin çevreye ve toprağı nasıl zehirlediğini biliyoruz. Onun için doğanın kirletilmemesi insanlarda çevre bilincinin oluşması için zaman zaman semt evlerinde ve okullarda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevlileri tarafından seminerler veriliyor. Vatandaşlarımızdan duyarlı davranmalarını, evlerindeki, iş yerlerindeki atık pilleri belediyemize teslim etmesini istiyoruz. Pillerin hem geri dönüşümü sağlanır hem de çevreye vereceği zararı ortadan kaldırmış oluruz. Atık pilleri kutulara atarak çevre kirliliğinin oluşmasına izin vermeyen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı’da 5 Ton Atık Pil Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı’da 5 Ton Atık Pil Toplandı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı