İZMİR HABERLERİ

Bayraklı’da 39 Bin Ton Atık Toplandı

IHA
13.08.2015 - 11:12Son Güncelleme :

ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTEYEN BAYRAKLI BELEDİYESİ BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 39 BİN TON AMBALAJ ATIĞI TOPLADI.

IHA

Ambalaj atıklarını toplayarak ekonomiye katkı sağlayan ve çevre kirliliğinin önüne geçen Bayraklı Belediyesi, bugüne kadar yaklaşık 39 bin ton karton ve kağıt ambalajı topladı.
Bayraklı Belediyesi ofis, işyeri, fabrika, okul, kamu kuruluşları, sağlık birimleri, muhtarlıklar ve apartmanlara yerleştirilen ambalaj konteynerleri ile toplanan gazete, dergi, defter, kitaplar, kataloglar ve kartondan oluşan ambalaj atıklarını düzenli bir şekilde bulunduğu yerden alarak geri dönüşüme kazandırıyor.
Ambalaj atıkları toplama ve geri dönüşüme kazandırma projesini başarıyla yürüten Bayraklı Belediyesi, aylık ortalama bin tona yakın ambalaj atığı toplarken, bugüne kadar 38 bin 860 ton atığı geri dönüşüme kazandırdı.
“ÇOCUKLARIMIZA TEMİZ BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN”
Ambalaj atıklarını toplayarak çevre kirliliğinin önüne geçtiklerini, aynı zamanda da ekonomiye katkıda bulunduklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Ev ve iş yerlerinde kullanmadığımız gazete, dergi, defter, kitap, katalog ve kartonları çöpe atmak yerine bulunduğunuz yerdeki geri dönüşüm kutularına bırakabilirsiniz. Böylece çevremizi temiz tutarken ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olursunuz. Amacımız ve hedefimiz çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı’da 39 Bin Ton Atık Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı’da 39 Bin Ton Atık Toplandı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı