İZMİR HABERLERİ

Bayraklı Belediyesi’nden “Risk Almayın” Uyarısı

IHA
20.09.2015 - 12:04Son Güncelleme :

BAYRAKLI BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ GAYRİMENKULLERDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERLE İLGİLİ AFİŞ HAZIRLAYARAK VATANDAŞLARI CEZALI DURUMA DÜŞMEMELERİ İÇİN BİLGİLENDİRİYOR

IHA

Bayraklı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gayrimenkullerde yapılan değişikliklerle ilgili afiş hazırlayarak vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bilgilendiriyor.
Bayraklı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gayrimenkullerin satış, alış, verasete intikal, intifa hakkı, kamulaştırma, ifraz ve tevhit, devir ve ferağ, hibe veya trampa gibi Tapu Müdürlüğünde yapılan tüm işlemlerin belediyeye de zamanında bildirilmesi konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. “Gayrimenkullere ilişkin tüm bilgilerin belediye ile paylaşıldığını unutmayın” diyen yetkililer, bildirim süresi için yıl sonuna kadar veya işlem yılın son üç ayı içinde yapılmış ise üç ay içinde bildirimde bulunulması gerektiğini açıkladı.
BİLDİRİLMESİ ŞART
Ayrıca yetkililer, yeni bina inşa edilmesi, mevcut binalara ilaveler yapılması, asansör veya kalorifer tesisleri yapılması, taşınmazın kullanış amacının değiştirilmesi veya ikamet edilen evin bir kısmının işyeri olarak kullanılması, taşınmaz ile ilgili inşaat ruhsatı alınması, yapı kullanma izin belgesi alınması gibi değişiklikler gayrimenkulün vergi değerini değiştirdiğinden yılı içinde belediyeye bildirilmesini istedi. Bayraklı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün gerekli vatandaşa gerekli bilgilendirmelerde bulunduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi değişiklikleri yapan vatandaşlarımız bu işlemleri en kısa zamanda belediyeye bildirmesi için duyarlı olmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuz duruma maruz kalmaması için bu bilgilendirmeler sürecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı Belediyesi’nden “Risk Almayın” Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2015 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı Belediyesi’nden “Risk Almayın” Uyarısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı