İZMİR HABERLERİ

Bayraklı Belediyesi’nden Bir İlk Daha

IHA
23.09.2015 - 10:36Son Güncelleme :

BÜNYESİNDE DEPREM ETÜD MERKEZİ KURARAK İZMİR’DE BİR İLKİN İMZA ATAN BAYRAKLI BELEDİYESİ, 75. YIL MAHALLESİ’NDE İNŞA ETTİĞİ BİNAYI TÜRKİYE TELSİZ AMATÖRLERİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİNE TAHSİS ETMEYE HAZIRLANIYOR.

IHA

Bünyesinde Deprem Etüd Merkezi kurarak İzmir’de bir ilke imza atan Bayraklı Belediyesi, 75. Yıl Mahallesi’nde inşa ettiği binayı Türkiye Telsiz Amatörleri Derneği İzmir Şubesine tahsis etmeye hazırlanıyor.
Dernek yaşanabilecek doğal afet sonrasında komünikasyon sisteminin çökmesi durumunda devreye girerek yardım kuruluşlarıyla iletişime geçerek yönlendirmede bulunacak. Gönüllü telsizcileri de kabul edecek olan dernek Bayraklı’daki okullarda öğrencilere eğitim de verecek.
Depreme karşı farkındalık yaratarak adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, olası bir depremde iletişim ağının kopmaması için yeni projeyi hayata geçirecek. Belediye 75. Yıl Mahallesi’nde inşa ettiği binayı Türkiye Telsiz Amatörleri Derneği İzmir Şubesine verecek. Şu an Bayraklı’da bir evde faaliyet gösteren dernek yetkilileri ilk iş olarak yeni binada santral kuracak. Olası afet anı ve sonrasında haberleşme ve lojistik çalışmalarında kullanılacak telsiz ağı böylece Bayraklı’dan yönetilecek. Oluşturulacak kriz masası ile koordineli çalışacak olan merkez yardım kuruluşları ile de telsiz üzerinden haberleşme sağlayacak.
EĞİTİM VERECEKLER
Ayrıca ekipler, Bayraklı’da faaliyet gösteren okullardaki öğrencilere radyo amatörlüğünü anlatacak. Haberleşmenin nasıl gerçekleştiğini ve radyo amatörlerinin uğraşı alanlarını öğrencilerle paylaşacak. Dernek taşıdığı misyon gereği radyo amatörlüğünü daha geniş kitlelere yaymak için gönüllüler de kabul edecek. Yetkililer başvuran gönüllünün amatör telsizci olması için de imkan tanıyacak
PROTOKOL İMZALANACAK
“Depreme olan duyarlılığıyla adından Türkiye’ye adını duyuran Bayraklı Belediyesi, Türkiye Telsiz Amatörleri Derneği İzmir Şubesine ev sahipliği yaparak bu hassasiyeti bir adım daha ileriye taşıyacak” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Doğal afet sonrası ilk yaşanan sıkıntılardan biri de iletişim kopukluğu. Bunun acı tecrübesini daha önce yaşadık. Dernek işte tam bu noktada koordinasyon sağlayarak kamu kurumları ile yardım kuruluşları arasında irtibatı sağlayacak. Yakın zamanda bir protokol imzalayacağız. Bu anlamda da bir ilkin altına imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı Belediyesi’nden Bir İlk Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı Belediyesi’nden Bir İlk Daha haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2018, Salı
 • İmsak
  04:06
 • Guneş
  05:48
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:03
Sayfa Başı