İZMİR HABERLERİ

Bayraklı Belediye Başkanı ile bürokratlarının yargılanmalarına devam edildi

DHA
11 Mayıs 2017 - 17:23Son Güncelleme : 11 Mayıs 2017 - 17:24

Bayraklı Belediye Başkanı ile bürokratlarının yargılanmalarına devam edildi

DHA

İddialar için bilirkişi raporu

İZMİR'de Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Yardımcısı Gamze Eraslan ile belediyenin eski temizlik işleri müdürünün de aralarında bulunduğu 11 sanığın "Rüşvet ve irtikap" iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Duruşma, usulsüzlük iddialarının araştırılması için bilirkişi rapou istenmesine karara verilip ertelendi.

İzmir merkezli İstanbul, Ankara ve Manisa'da "rüşvet ve irtikap" iddiasıyla yapılan operasyonda, aralarında Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Eraslan ile belediyenin eski temizlik işleri müdürünün de bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmıştı. 2009 ile 2012 dönemindeki ihaleye fesat karıştırma, evrakta sahtecilik, rüşvet ve irtikap suçlamasıyla düzenlenen operasyonda şüphelilere destek amacıyla adliyeye gelen Belediye Başkanı Hasan Karabağ, gözaltındaki şirket yetkilisinin, Karabağ'a ait yazlığın tadilat parasının kendisine ödetildiğini beyan etmesi üzerine ifade için savcılığa çağrılmıştı. İddianamede belediyenin ihale verdiği firma yetkililerinin, belediye görevlilerine cep telefonu ve uçak bileti aldığı, belediyenin bazı ihtiyaç maddelerinin de usulsüz olarak sürekli aynı firmalardan temin edildiği iddiaları yer almıştı. İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın görülmesine devam edildi. Sanık avukatları hazır bulundukları duruşmada, müvekkillerinin beraatini istedi. Mahkeme heyeti dosyanın Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nden emekli 3 Sayıştay üyesinden oluşan heyete gönderilerek, "4 No'lu eylemle ilgili olarak yapılan doğrudan temin yoluyla hizmet alımlarında usulsüzlük yapılıp yapılmadığı, ihale yapılmasının gerekip gerekmediği, bu eylemle ilgili belediyeye zararının oluşup oluşmadığı, usulsüzlük varsa sebebinin kim olduğu hususunda" bilirkişi raporu istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İZMİR,  (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bayraklı Belediye Başkanı ile bürokratlarının yargılanmalarına devam edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayraklı Belediye Başkanı ile bürokratlarının yargılanmalarına devam edildi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı