Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayrak yasak

Kıbrıs Rum Kesimi, kendi derbilerinde Türk bayrağını yakmasıyla ünlü Makarios’un takımının fanatiklerinin olay çıkarmasından çekiniyor. Güney Lefkoşa’daki maçta göndere Türk bayrağının çekilmemesi bekleniyor.

Oshan SABIRLI / DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’un yarın akşam APOEL ile Güney Lefkoşa’da oynayacağı UEFA Kupası 2. Eleme turu için Kıbrıs Rum Kesimi’nde geniş güvenlik önlemleri alınırken, stada bayrak sokulması yasaklandı. Bordo mavili takımımız dün akşam Rodos üzerinden aktarmalı olarak Güney Kıbrıs’ın Larnaka Havaalanı’na inerken, normal çıkış yerine ayrı bir çıkıştan alınarak sıkı güvenlik önlemleri altında kalacakları otele götürüldü.

Türklere özel bölüm

Trabzonspor taraftarlarının Güney Kıbrıs’a gelmeyeceği ifade edilirken, maçı KKTC’den geçip seyredecek olan Kıbrıslı Türk seyirciler için de stadda özel bölüm ayrıldı. Kendi derbi maçlarında Türk bayrağı yakmasıyla ünlü APOEL, adadaki Türk varlığını yok edip, adayı Yunanistan’a bağlamak için uzun yıllar çalışmalar yapan, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Başpiskopos Makarios’un futbol takımı olarak biliniyor.

APOEL taraftarlarının yapabileceği herhangi bir fanatik gösteri veya taşkınlığa karşılık, Rum Polis merkezi maçla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Maçta polislerin yanı sıra aralarında özel eğitimli köpekler ve anti-terör timlerinin de bulunacağı 400 güvenlik personelinin görev yapacağı açıklandı.

Maç günü, Güney Kıbrıs’a, KKTC’ye ait hiçbir bayrağın getirilmesine izin verilmeyecek.

Dört noktada kontrola

Stadda da maçın resmi ülke bayrağı olarak Türk bayrağının asılmaması bekleniyor. Stadda Türkler’e ait araçlar için özel araç park yeri hazırlanırken maç sonrasında çıkabilecek taşkınlıklar nedeniyle az sayıda Kıbrıslı Türk’ün maçı izlemek üzere arabasıyla gitmesi bekleniyor. Taraftarlar stada 4 kontrol noktasından geçirildikten sonra alınacak.

<ı>TURU BURDA ATACAĞIZ

Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni, Apoel maçı için gittikleri K.Rum Kesimi’nde kendilerine karşılayan bir grup taraftara imza dağıttı. Başkan Nuri Albayrak, "Trabzon’a avantajlı bir skorla dönüp, turu burada atlayacağız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz