« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayrak nöbeti fayda etmedi

G.Saray'ın Necati Ateş'in biletini kesmesi, akla hemen olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisini getirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz sezonun 32. haftasında Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrasında, maçın sonucu ve çıkan olaylardan çok G.Saray'ın bayrak nöbeti konuşulmuştu. Necati Ateş, Emre Aşık ve Sabri Sarıoğlu başta olmak üzere bazı sarı-kırmızılı futbolcular ve yöneticiler, F.Bahçeli taraftarların sahaya bayrak dikmemesi için uzun süre nöbet tutmuştu.

Bayrak nöbeti fayda etmedi

Galatasaray için dakikalarca nöbet tutan Necati, şimdi bileti kesilen isimlerin başında. Teknik direktör Feldkamp'ın gelecek sezon takımda görmek istemediği oyunculardan biri.

Profesyonelliğin gereğini yaptı Necati... Ezeli rekabette hoş bir anı olarak hafızalara kazındı. Ancak bundan sonra Necati için ne kadar hoş olacağı merak konusu...

Söz konusu maçta golcü oyuncu, beklenen perfomansı sergileyememiş ve sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından ıslıklanmıştı.

ESPRİ KONUSU OLDU

Derbi sonrası Fenerbahçe Mali Genel Kurulu'nda söz alan Funda Pala, bayrak nöbetine gönderme yaparak, "Emre Aşık ve Necati, hala bayrak nöbetindeymiş, birileri onlara söylesin biz bayrağımızı Everest'e diktik" demişti.

Sarı-lacivertli taraftarlar da, Galatasaraylı futbolcuların saha ortasında bayrak nöbet tutmasını espri konusu yapmıştı. Fenerbahçe taraftar sitelerinde bu konu ile ilgili topikler açılmıştı. Bunların en çok ilgi görenleri ise şunlardı:

"01-03: Sabri 03-05: Necati 05-07: Emre Nöbetçi Çavuş: Adnan Polat FİRAR: Özhan Canaydın"
"Bayrak dikmedik ama sayelerinde dikmiş kadar olduk"
"Yapsak böyle keyifli olmazdı"

FENERBAHÇE İSTİYOR

Kendisine kulüp aramaya başlayan golcü futbolcunun, Fenerbahçe ve özellikle Trabzonspor'un transfer listesinde olduğu iddia ediliyor. Sarı-lacivertli kulübün, Galatasaray'dan yapılan resmi açıklama sonrasında temaslarını sıklaştırdığı ileri sürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz