« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayrak krizi!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat kafilesindeki haltercilerimiz ve güreşçilerimiz açılış töreninde Türk bayrağını taşıyacak olan Derya Büyükuncu'ya tavır aldı. Sporcularımız, bayrağı olimpiyat şampiyonu Hamza Yerlikaya'nın taşımasını istiyor.

Sydney'de Türk kafilesinde açılış seremonisinde bayrak taşıma krizi yaşanıyor. 15 Eylül Cuma günü Sydney Olimpik Stadı'nda yapılacak oyunların açılış töreninde Türk bayrağını taşıyacağı açıklanan milli yüzücümüz Derya Büyükuncu'ya özellikle haltercilerimiz ve güreşçilerimiz büyük tepki gösterdi. Kafilede yer alan sporcular isyanlarını şöyle dile getirdi:

‘‘Derya'nın olimpiyatta ne madalyası, ne de derecesi var. Bu bayrağı ya güreşçiler ya da haltercilerin taşıması daha uygun olur.’’ Sporcular bu bayrağı taşıma görevinin Hamza Yerlikaya'ya verilmesinin daha uygun düşeceğini belirterek, ‘‘Hamza, dünyada kendini kanıtlamış bir sporcu. Olimpiyat şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa ve Dünya şampiyonlukları da var.

Biz, olimpiyat geçit töreninde Ay Yıldızlı bayrağı Hamza Yerlikaya'nın taşımasından yanayız’’ dediler. Hamza Yerlikaya da konuyla ilgili olarak, ‘‘Arkadaşlar bayrağı benim taşımamı istiyorlasa ben buna hayır demem. Çünkü benim belli bir kariyerim var. Olimpiyat şampiyonuyum. Bu görev bana verilirse şeref duyarım’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz