Gündem Haberleri

  Bayrak indirip polisleri rehin aldılar

  Kadir ÇELİK - Reşit ÇELEBİOĞLU / DHA
  23.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde mülteci kampında kalan Suriyeliler, 1500 Türkmen’in Lazkiye’den gelip çadır kente yerleştirilmesine isyan ettiler.

  Yüzlerce Suriyeli, çadır kentte bulunan polisleri rehin alarak silahlarına el koydu. Kavga sırasında nizamiye binasının camlarını kıran Suriyeli mülteciler, kamptaki olay yeri inceleme aracı ve bilgisayarlara hasar verdi. Arbedede 4 jandarma eri ile 4 sivil çeşitli yerlerinden yaralandı. Bunun üzerine Gaziantep ve Nurdağı İlçesi’nden takviye güvenlik gücü istendi. Kampa gelen özel harekat polisleri havaya ateş ederek içeri girdi. Kampa gelen bazı Türkler de Suriyeliler’e saldırmak istedi. Bu arada Suriyeliler kamp girişinde asılı Türk Bayrağı’nı indirerek yerine kendi bayraklarını astı. Ancak, Suriye bayrağı kısa bir süre sonra Türk vatandaşları tarafından indirilip yerine tekrar Türk Bayrağı asıldı.

  Kilis’te gazlı müdahale

  Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki konteyner kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, marketlerde işlemlerin ağır yürüdüğü, klima, buzdolabı ve yeteri kadar su verilmediği iddiasıyla eylem yaptı. Eylem sırasında çevreye taş atan Suriyelilere polis biber gazıyla müdahale etti. 

  SURİYELİLERİN BULUNDUĞU KAMPTA İSYAN / WEB TV

  İSYANIN FOTOĞRAFLARI

  Bayrak indirip polisleri rehin aldılar SINIRDA KIRMIZI ALARM

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı