« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayrağın hikayesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Leicester'in genç yıldızı Muzzy, Aston Villa maçından sonra elinde salladığı Türk bayrağını tribündeki bir İngiliz kızından kaptığını söyledi. Mustafa İzzet 27 Şubat'ta Wembley'de kupa finali oynayacağı için 28 Şubat'daki Norveç maçında forma giyemeyecek.

İngiliz kızı

Mustafa Denizli'nin A milli takıma çağıracağı Leicester'in Kıbrıs asıllı Türk futbolcusu Mustafa İzzet, Aston Villa maçından sonra elinde salladığı Türk bayrağının hikayesini Hürriyet'e anlattı. Muzzy, ayyıldızlı bayrağı kendisini tribünden destekleyen bir İngiliz kızından kaptığını söyledi.

Türk oğluyum

Türk futbolunu pek tanımayan Muzzy, ‘‘Hangi takımı tutuyorsun’’ sorusunu ‘‘Türk takımlarını’’ diye cevap verdi. Milli takıma davet edilmekten gurur duyduğunu söyleyen Mustafa, ‘‘Benim annem İngiliz, babam ise Türk. Ben de kendimi Türk hissediyorum. Türkiye'nin adına birşeyler yapabilmek gurur verici’’ dedi.

Türkçe dersi

İki yıldır birlikte olduğu sevgilisi Carly ve 19 yaşındaki kardeşi Kemal ile birlikte sevincini paylaşan Mustafa, zayıf olan Türkçesini geliştirmek için kurs alacağını söyledi. Mustafa Babası Mehmet İzzet de oğlunun Türkiye'ye gitmesinden büyük sevinç duyacağını anlattı.

Türkiye'ye geleceğim

Mustafa İzzet'in kız arkadaşı Carly ile Ümit Milli Takımımıza çağrılmayı hayal eden kardeşi Kemal İzzet, arkadaşımız Ayşegül Ekinci ile uzun uzun sohbet etti. Carly, Türkiye'yi çok merak ettiğini ve mutlaka gezmeye geleceğini söyledi. Leicester kulüp müdürü yardımcısı Bolulu Serdar Erez de İzzet ile gurur duyduğunu dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz