Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bayrağı yüceltecek bilgeyi seçelim

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
  04.08.2014 - 01:08 | Son Güncelleme: 03.08.2014 - 22:44

  CHPLideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Geliniz bayrağımızı yüceltecek olan bilge, dürüst, namuslu bir kişiyi cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtalım” dedi.

  Antalya’da konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Görüşü, siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün yurttaşlardan oy kullanmalarını istiyorum. Eğer sandığa giderseniz, demokrasimiz güçlenecektir. Çok daha güzel bir Türkiye’yi el birliğiyle ayağa kaldırmış olacağız. Cumhurbaşkanlığı makamı çok önemli. O makam bayrağı ve Türkiye’yi temsil ediyor. Size şu aday ya da bu aday yönünde hiçbir telkinde bulunmuyorum. Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, geçmişi temiz olan, bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır.” Kılıçdaroğlu daha sonra geçtiği Hatay’da da Erdoğan’ın, “Alevisin biliyoruz, söyle” sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Buradan sesleniyorum; Allah’ımız bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, Ehl-i Beyit’imiz bir. Biz bölünmemekte anlaştık, ne kadar bağırırsan bağır” dedi. Musul Başkonsolosluğu’ndan IŞİD tarafından kaçırılan 49 kişiye de değinen Kılıçdaroğlu, “Önceden uyarıyorlar, Erdoğan, ‘hayır çıkmayın’ diyor. ‘Teslim olsunlar’ diyor. Bayrak indiriliyor. Bayrak kimin rızası ile indirildi, Erdoğan’ın izni ile. IŞİD’in asıl rehinesi Erdoğan’dır.”

  İhsanoğlu’nun selamını getirdim

  FESLİKAN Yaylası’nda Konyaaltı Belediyesi’nce düzenlenen 19’uncu Konyaaltı Yaz Şenlikleri’nde yağlı güreş müsabakalarını izleyen Kılıçdaroğlu, ellerindeki yağdan dolayı güreşçilerle parmak tokası yaptı. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun selamını getirdiğini belirterek sporculara başarılar diledi. Kılıçdaroğlu daha sonra geçtiği Hatay’da Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Sende pirinç tanesi kadar yürek varsa, Ekmel Bey ile televizyona çıkarsın” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı