« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baykan:2016 Olimpiyatları'nda madalya bekliyorum

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, 16. Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası'nda madalya kazanan boksörleri kabul etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Baykan, şampiyonada altın madalya kazanan Adem Avcı, bronz madalya alan Ömer Koç ile Ukrayna'da katıldığı şampiyonada 2. olan Osman Aydın ile görüştü.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ile milli takım antrenörleri Cahit Himoğlu, Şener Seyrek ve Turgut Dedeköylü'nün de hazır bulunduğu kabulde Baykan, genç sporcuların aldığı başarıdan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Baykan, elde edilen başarıların herkesi çok mutlu ettiğini belirterek, “Sporculuk hayatınızın başındasınız. Elde ettiğiniz başarıların sizi daha da hırslandırması gerek. Bugün elde ettiğiniz başarılar, yarınlarda elde edeceğiniz başarıların işaretidir. Sizlerden 2016 yılında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'nda madalya bekliyorum” dedi.

Baykan, federasyon başkanı Eyüp Gözgeç'ten, boksun Ağrı ve Iğdır illerinde geliştirilmesi için çalışma yapmasını da istedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise kendilerine verdikleri destekten dolayı Mehmet Baykan'a teşekkür ederek, başarılarının artarak devam edeceğin sözünü verdi.

Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar da, şampiyon boksörlerle bir süre görüştü.


Bunları da Beğenebilirsiniz