Baykal'ın esnaf ve tüccar turu

Hürriyet Haber
13.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün İstanbul'da esnaf ve tüccarları ziyaret ederek, ‘‘Yeni vergi kanuna sizin pencerenizden bakıyoruz’’ dedi. Gıda Toptancıları da Baykal'a piyasadaki durgunluktan ve ‘siftahsız’ eve dönmekten yakındılar. Deniz Baykal'ı, bacaklarından rahatsız olan Peysan'ın sahibi Ali Taciroğlu, Atatürk Havalimanı'nda koltuk değnekleriyle karşıladı.

Baykal, milletvekilleri Ali Topuz, İrfan Gürpınar, Mehmet Sevigen, Ahmet Güryüz Ketenci, Bülent Tanla ve Hilmi Develi ile birlikte dün sabah önce Bayrampaşa'da bir bölümü tamamlanan Büyük Gıda Merkezi (Mega Center) ziyaret etti. Gıda Toptancıları Yapı Kooperatifi Başkanı Ali Taciroğlu, 400 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Mega Center'in birinci aşamasının tamamlandığını belirterek, ‘‘Devletten tek kuruş almadık. Birşey de istemiyoruz. Önümüzü kapamasınlar yeter’’ dedi.

Baykal, gıda toptancılarının çok önemli bir kamu hizmeti yaptıklarını belirterek, ‘‘Taşınmalar nedeniyle bir türlü kök salamadığınızı biliyoruz. Üç göç, bir yangın derler. Buralarda sıkıntı varsa, Türkiye'yi de etkisi altına alır. En temel sorun olarak enflasyonu görüyoruz. Yeni hükümet, indireceğiz diye geldi, ama enflasyon yüzde 70'ten yüzde 100'e çıktı. Gündemdeki vergi kanununa sizin pencerenizden bakıyoruz. Komisyonlarda çoğunluk iktidar partilerinde. Ama, Genel Kurul'a geldiğinde elimizden geleni yapacağız’’ dedi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı