Gündem Haberleri

  Baykal'dan terörle mücadelede kararlılık vurgusu

  A.A
  16.10.2008 - 16:39 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Terörle ve terör örgütüyle mücadele etmek, ulusal birliğimiz ile toprak bütünlüğümüzü korumak konusunda kararlılığımız çok büyük” dedi.

  Baykal, Hakkari'nin Kavaklı bölgesinde güvenlik güçlerine yönelik terörist saldırıda 5 güvenlik görevlisinin şehit olması nedeniyle mesaj yayımladı.

  Mesajında, Hakkari'de düşmanca bir saldırı sonucu 5 şehit daha verildiğini, aralarında teröristlerin kaçma yollarını kesmek için takipte bulunan Tugay Komutanı Tuğgeneralin de bulunduğu Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 15 askerin de yaralandığını belirten Baykal, şöyle devam etti:
  “Başbakan'ın, düşman değil suçlu ilan ettiği terör örgütünün saldırısı sonucu 5 askerimiz daha yaşamını yitirdiği, biri general 15 askerimiz de yaralandığı için acımız büyük.
  Ama kesinlikle bilinmelidir ki terörle ve terör örgütüyle mücadele etmek, ulusal birliğimiz ile toprak bütünlüğümüzü korumak konusunda kararlılığımız çok büyük.
  Bu inançla şehitlerimize rahmet, aileleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı